انواع دربهای شیشه ای اتوماتیک

انواع دربهای شیشه ای اتوماتیک، سالی که نکوست از بهارش پیداست! این ضرب المثل را بارها شنیده ایم. شاید بگویید این ضرب المثل چه ربطی به موضوع انواع دربهای شیشه ای اتوماتیک دارد. قصدم این است که ابتدا به اهمیت درب ساختمان اشاره کنم. انسان قبل از اینکه به جایی وارد و با آن ارتباط برقرار کند ابتدا نمای ساختمان و نوع درب ورودی آن جلب نظر می کند. مثلا اگرشما شرکتی داشته باشید که مشتری قرار باشد برای بستن قرارداد کاری مراجعه کند در اولین نظر اگر دربی را ببیند که مناسب نیست ممکن است بر روی نظرش تاثیرگذار باشد. بنابراین نوع درب هم از لحاظ بصری و هم از نظر امنیتی اهمیت ویژه ای دارد.

نکات مهم در مورد درب ساختمان

زیبایی:

در گذشته کافی بود تا برای انتخاب رنگ درب مجموعه، به جای رنگ سفید به سراغ رنگ‌هایی شاد مثل بنفش، قرمز یا سبز برویم تا این موضوع به تنهایی باعث رسیدن ما به هدفمان و جلب نظر مخاطبان بشود. اما امروزه انواع مختلفی از درب ها تولید می شود. درب شیشه ای بویژه اگر اتوماتیک باشد جایگاه مناسبی در این زمینه دارد.

امنیت :

فلان جا بی در و پیکر است ! نام درب با موضوع امنیت گره خورده است . بعد از اینکه مطمئن شدید طرح و رنگ در انتخابی شما، تمام چشم‌ها را به خود خیره می‌کند، باید به سراغ موضوع مهم بعدی در نکات خرید درب، یعنی امنیت بروید.

در زمان خرید درب صرفا نباید به زیبایی آن توجه کرد. اینکه در انتخاب شده از امنیت بالایی نیز برخوردار باشد نکته بسیار مهمی است.

نکات مهم در بحث امنیت درب

* مواد اولیه به کار رفته در ساخت درب

* در صورت وجود شیشه، جنس شیشه استفاده شده و مقاومت آن

* قفل و دستگیره درب

* مقاومت و پایداری در برابر شرایط جوی

درب شیشه ای اتوماتیک

یکی از انواع درب ها ، درب شیشه ای اتوماتیک می باشد. این درب ظاهری بسیار زیبا و جذاب به ساختمان هدیه می کند . از لحاظ امنیت هم با استفاده از مواردی مثل حفاظ های مختلف کاملا نفوذ پذیر می باشد. این درب‌ها توسط حسگر و چشمی بالای درب باز و بسته می‌شود و برای اماکن پرتردد کاربرد دارد.

انواع دربهای شیشه ای اتوماتیک

درب اتوماتیک شیشه ای در چهار مدل 1. تلسکوپی 2. سوئینگ 3. اسلایدینگ 4- نیم گرد و گرد عرضه می شود. وجود تنوع در مدل درب اتوماتیک به دلیل کاربرد های متفاوت آن می باشد. با توجه به وجود تفاوت ظاهری و عملکرد درب اتوماتیک شیشه ای در مدل های مختلف آن، تفاوت قیمت نیز در مدل های مختلف آن وجود دارد.

 • درب اتوماتیک تلسکوپی

یکی از انواع دربهای اتوماتیک شیشه ای ، درب اتوماتیک تلسکوپی است که در مکان‌های پرتردد و عمومی و نیاز به بازشوی بیشتر استفاده می شود. زمانی که برای عبور و مرور فضایی کم ولی ظرفیت زیاد رفت و آمد دارید، برای راحتی و امکان استفاده درست از فضا باید از درب کشویی شیشه ای استفاده کرد. در بعضی مواقع فضای موجود کمتر از فضای مورد نیاز برای درب شیشه ای معمولی است. در این مواقع  مدل  درب تلسکوپی اتوماتیک پیشنهاد می گردد.این درب مانند  درب اتوماتیک کشویی ساده عمل می کند با این تفاوت که برای مکان هایی با فضای کمتر استفاده می شود .

مزیت های درب های تلسکوپی

 • مناسب برای فضاهای عبوری کوچک و انواع ساختمان ها
 • بی صدا بودن و راحتی استفاده و حرکت آرام و روان توسط چرخ‌های پلیمری
 • مصرف انرژی کم و جلوگیری از اتلاف انرژی ساختمان
 • راه اندازی کم هزینه
 • جلوگیری از ورود هوا و گرد و غبار
 • کنترل توسط کلید و دارای کنترل تصویری و قفل سریع توسط یک دکمه
 • قابل تجهیز به سیستم های امنیتی در شرایط خروج اضطراری
 • دارای سیستم ضد برخورد با افراد
 • قابلیت نصب برای درب های تا ارتفاع ۳ متر
 • با قابلیت قفل شدن درب‌های متحرک
 • درب اتوماتیک سوئینگ یا لولایی

درب اتوماتیک سوئینگ یا لولایی ظاهری شبیه به مدل لولایی دارد با این تفاوت که با برق و بصورت اتوماتیک کار می کند که به دو صورت دو لنگه و تک لنگه مورد استفاده قرار می گیرند و بر روی هر لنگه بازوی الکترومکانیک نصب می شود. این نوع درب در مکان هایی که دهانه ی ورودی کمی دارند بسیار مناسب است. نکته جالب توجه این دربها این است که بدون جا به جا کردن درب میتوان آنرا اتوماتیک کرد. این ویژگی برای کسانی که قصد بازسازی و به سازی ساختمان خود را دارند مناسب و در هزینه تا حد زیادی صرفه جویی خواهد شد. این درب ، دارای امنیت بالابوده و در هر نوع ساختمانی قابلیت استفاده دارداستفاده از این درب بسیار آسان بوده و با فشار کمی به درب ، درب به صورت اتوماتیک باز خواهد شد.

این درب به صورت تک لنگه و دو لنگه ساخته می شود که در هر صورت بر روی هر لنگه درب یک بازو قرار داده می شود.

درب اتوماتیک شیشه ای کشویی سالیان زیادی است در مکان های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. این درب متداول ترین نوع درب شیشه ای است که طرافداران زیادی دارد. باز و بسته شدن این درب ها در این مدل با استفاده از حسگرها بصورت اتوماتیک انجام می گیرد. پانل های شیشه ای این مدل، بصورت کشویی بازو بسته می شوند. این درب به صورت خودکار باز می شود، منتظر می ماند و سپس بسته می شود. درب اتوماتیک اسلایدینگ به راحتی باز و بسته شده و در مکان های پر رفت و آمد نصب می گردد. این درب در جاهای مختلفی کاربرد دارد از جمله: مجتمع های مسکونی، سازمان های اداری، مراکز تجاری، مراکز تولیدی و کارخانه جات و … . لازم به ذکر است این مدل درب در دونوع یک طرفه و دو طرفه در بازار موجود می باشد. در نوع درب یک طرفه، یک لنگه درب ثابت است و لنگه دیگر درب باز و بسته می شود. در نوع دو طرفه، درب چهار لنگه است که لنگه های متصل به دیوارها ثابت و دو لنگه وسطی باز و بسته می شوند.

 1. درب اتوماتیک نیم گرد یا گرد

این نوع از درب های شیشه ای اتوماتیک بسیار زیبا می باشند و جلوه ای متفاوتی به ساختمان می بخشند. درب اتوماتیک شیشه‌ای قوسی یا کروی برای هتل ها، بیمارستان ها و ساختمان هایی با معماری ویژه و لوکس استفاده می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *