دروازه های امنیتی تشخیص فلز ، چگونه اشیای فلزی را تشخیص می دهند؟

درهای امنیتی تشخیص فلز معمولا در مکان های عمومی مانند فرودگاه، موزه ها، ایستگاه های قطار، مکان های امنیتی و غیره مشاهده می کنیم. آنها برای بررسی وسایل ما از نظر سلاح گرم و سرد مانند چاقو و غیره استفاده می شوند. اصول کاردروازه های امنیتی چیست؟ چگونه تشخیص می دهد که یک شی فلزی وجود دارد یا نه؟ در این مقاله به این مطلب بیشتر می پردازیم.

روش کار

به طور معمول ، هنگام عبور از دروازه امنیتی تشخیص فلز ، اگر مقدار ، وزن و شکل فلز بیش از پارامترهای از پیش تعیین شده باشد ، دروازه امنیتی بلافاصله زنگ خطر را ایجاد کرده و محل فلز را نمایش می دهد. دلیل اینکه گیت های امنیتی می توانند مواد فلزی را تشخیص دهند این است که پانل های درب در دو طرف تجهیزات امنیتی مجهز به دستگاه هایی هستند که از میدان های الکترومغناطیسی متناوب ساطع می کنند.

از اصل القای الکترومغناطیسی استفاده می کند. سیم پیچ عبور از AC می تواند یک میدان مغناطیسی به سرعت در حال تغییر ایجاد ، که می تواند جریان گردابی در داخل یک جسم فلزی را القا کند. جریان گردابی یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند ، که بر میدان مغناطیسی اصلی تأثیر می گذارد و صدایی در ردیاب تولید می کند. دروازه های امنیتی کشف فلز در دفاتر امنیتی عمومی ، دادستان ها ، زندان ها ، سالن های ورزشی ، اماکن تفریحی ، ایستگاه های قطار ، دستگاه های الکترونیکی ، سیم ها و کابل ها ، تولید کنندگان لوازم الکتریکی و غیره قابل استفاده است.

اگر یک جسم فلزی از فلزیاب عبور کند، پالس یک میدان مغناطیسی مخالف در جسم ایجاد می کند. هنگامی که میدان مغناطیسی پالس فرو می ریزد و باعث پالس منعکس می شود ، میدان مغناطیسی جسم باعث می شود تا پالس منعکس شده کاملاً از بین برود. این روند چیزی شبیه پژواک دارد: اگر در اتاقی فقط با چند سطح سخت فریاد بزنید ، احتمالاً فقط یک پژواک بسیار کوتاه را می شنوید ، یا ممکن است اصلاً صدایی از آن نشنیده باشید. اما اگر در اتاقی با سطح سخت زیاد فریاد بزنید ، پژواک بیشتر طول می کشد. در یک فلزیاب PI ، میدان های مغناطیسی از اشیا target هدف “پژواک” خود را به نبض منعکس شده اضافه می کنند ، و باعث می شود کسری از آن بدون دوام بیشتر طول بکشد.

برخی ابهامات در زمینه دروازه های امنیتی تشخیص فلز

  • آیا این درست است که برخی از اسکنرهای عبور از اشعه ایکس برای غربالگری افراد استفاده می کنند؟

بله ، برخی از این موارد اکنون در فرودگاه های بزرگ بین المللی مانند هیترو در لندن مورد استفاده قرار می گیرند. برای فردی که از اسکنر عبور می کند دوز تابش بسیار کمی است زیرا افرادی که اسکنر را اجرا می کنند سعی نمی کنند جزئیات بافتهای “نرم” ما را ببینند ، همانطور که در پزشکی انجام می شود. آنها به دنبال مواردی هستند که به راحتی برجسته شوند.

  • آیا برای شخصی که دارای کاشت پزشکی است ، می تواند از طریق فلزیاب های فرودگاه (یا ساختمان اداری) عبور کند؟

دو مقاله در ادبیات منتشر شده است که در این باره بحث می کنند. مقاله اخیرتر ، منتشر شده توسط M. Niehaus و همكارانش در سال 2001 ، در مورد ضربان سازهای ضربان قلب صحبت می كند و می گوید: “در 103 بیمار كه هنگام عبور از ردیاب های فلزی معمولی تحت نظر قرار گرفتند ، هشدارهای امنیتی بطور مداوم فعال می شدند. در هیچ یك از بیماران عملکرد ضربان ساز نبود. تحت تأثیر قرار گرفته است. بنابراین توصیه می شود که به بیماران توصیه شود که اگر دستگاههای غربالگری فرودگاه می توانند ضربان ساز را تشخیص دهند ، اما بر دستگاه تأثیر منفی نمی گذارد. بیماران باید کارت شناسایی دستگاه خود را به منظور اخذ مجوز امنیتی به همراه داشته باشند. “

طبق نتیجه گیری مقالات ، بیماران می توانند از طریق فلزیاب ها بدون ایجاد اختلال در ضربان ساز قلب یا اختلال عملکرد دفیبریلاتور قلب و عروق استفاده کنند.

  • من زیاد مسافرت می کنم (حداقل هفته ای یک یا دو بار) و در آینده قابل پیش بینی نیز به این کار ادامه خواهم داد. بدیهی است که برای هر سفر حداقل دو بار باید از طریق فلزیاب رد شوم . این تابش در طولانی مدت چه تاثیری روی من دارد؟

آشکارساز فلز شما را در معرض تابش یونیزان ، مانند اشعه x قرار نمی دهد. و همچنین گرزهایی که برای غربالگری فردی استفاده می شود ، کار نمی کنند. ردیاب های فلزی با تولید یک میدان مغناطیسی با شدت کم کار می کنند که از یک طرف ردیاب به طرف دیگر می رسد. اگر اجسام فلزی از آن میدان عبور کنند ، میدان مغناطیسی میدان دوم را در جسم فلزی القا می کند.

از آنجا که آن میدان دوم اختلال در میدان اول است ، آشکارساز تغییر را حس کرده و زنگ هشدار را تنظیم می کند. میدان های مغناطیسی نوعی تابش است ، اما به آنها تابش “غیر یونیزه کننده” می گویند. این بدان معنی است که میدان های مغناطیسی تابشی اضافی و آسیب رسان به روش تابش یونیزان (مانند اشعه x) تولید نمی کنند. میدان های مغناطیسی زیر یک شدت مشخص از این نظر ایمن در نظر گرفته می شوند که هیچ صدمه بیولوژیکی به فرد نمی رسانند. به عنوان مرجع ، MRI (تصویربرداری تشدید مغناطیسی) ایمن تلقی می شود و از شدت میدان مغناطیسی بسیار بالاتر از فلزیاب استفاده می کند. به طور خلاصه ، به دلیل خاصیت غیر یونیزه کردن آن ، میدان مغناطیسی تولید شده در یک فلزیاب حتی با استفاده از اسکن روتین و / یا مکرر به افراد آسیب نمی رساند.

  • وقتی کارفرمای من می گوید ماشین آلات ایمن هستند زیرا هیچ “نشتی” پیدا نشده است یعنی چه؟ نشت چیست؟ من در اطراف اسکنرهای بزرگ چمدان کار می کنم ، بنابراین نشت از نظر قرار گرفتن در معرض تابش برای من چه معنی دارد؟

وقتی می گوییم “نشت” ، این بدان معناست که وقتی پرتو اشعه ایکس روشن است ، محفظه لوله مقداری تابش از طریق آن انجام می شود. در واقع ، این کار همیشه انجام می شود و مقررات دستگاه اشعه ایکس میزان تأمین کننده را محدود می کند. بنابراین ، در این حالت ، “نشت” به معنای این است که کسی قادر به تشعشع تابش شده از طریق محفظه لوله در سطوح بالاتر از حد مجاز مقررات است.

با این حال ، به این معنی نیست که تابش از طریق محافظ اطراف واحد وارد می شود. اسکنرها در اطراف خود محافظ دارند تا مطمئن شوند که پرتوی اشعه ایکس نمی تواند فرار کند و افراد را در معرض تابش غیرضروری قرار می دهد. بنابراین حتی اگر هنگام روشن بودن واحد ، تابش از داخل محفظه لوله نشت می کرد ، بعید است که از طریق محافظ واحد نیز عبور کرده باشد.

هنگامی که افراد از دوزیمتر تابش استفاده نمی کنند ، چند روش دیگر نیز وجود دارد که می تواند بفهمد “نشت” دستگاه است. یکی تشخیص این است که تصاویر از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند. اگر تصاویر به طور قابل توجهی در حال خراب شدن باشند ، می تواند معنای بسیاری از موارد باشد ، یکی از آنها این است که همه اشعه ها به چمدان نمی رسند. علاوه بر این ، سازنده یا کارگران قراردادی تعمیر و نگهداری منظم منظمی را روی واحد انجام می دهند ، و اگر آنها در بخش تولید اشعه ایکس واحد کار می کنند ، باید بررسی های جدیدی در مورد واحد انجام شود تا نشان دهد کنترل های محافظت در برابر اشعه هنوز محافظت لازم را ایجاد می کنند .

  • آیا به عنوان یک زن باردار ، عبور از امنیت فرودگاه خطری برای کودک من دارد؟

عبور از یک درگاه امنیتی فرودگاه خطری برای زن باردار یا کودک متولدش نمی کند. شناخته شده نیست که فلزیاب خطری برای افراد دارد. دستگاه هایی که برای اسکن دستهای شما استفاده می شوند بسیار محافظت می شوند ، بنابراین هیچ مشکلی برای عبور از کنار آنها وجود ندارد.

  • آیا اشعه دستگاه های غربالگری امنیتی ، مانند آنچه در فرودگاه ها استفاده می شود ، بر مواردی که از طریق آنها عبور می کند ، مانند بطری های کودک ، مواد غذایی ، گیاهان ، دستگاه های الکترونیکی (تلفن همراه) یا محصولات دارویی (مانند نیتروگلیسیرین تزریقی برای بیماری قلبی) تأثیر می گذارد. ؟

قرار گرفتن در معرض تشعشع از این دستگاه ها برای تأثیر بر روی اقلام عبوری (غیر از انواع خاصی از فیلم دوربین ، که ممکن است تاریک شوند) حتی در اثر تماسهای مکرر ، بسیار کم است. علاوه بر این ، در صورت تعجب ، پس از اتمام قرار گرفتن در معرض ، تابش باقی مانده ای در مواد در معرض وجود ندارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.