مشخصات فنی

مشخصات فنی گارد امنیتی(راهبند ستونی) :

عرض هر اهرم: 250 میلیمتر

ضخامت هر اهرم: 210 میلیمتر

ارتفاع هر اهرم از زمین: 1064 میلیمتر

مقاومت در برابرضربه: 600.000 ژول انرژی (برخورد وسیله نقلیه با سرعت 50 کیلومتر و وزن 6000 کیلوگرم)

رنگ: کوره ای (قرمز- زرد- آبی- مشکی)

زمان بازشو: 6 ثانیه

امکان بازشدن در حالت اضطراری: 3 ثانیه

زمان نشست: 2 ثانیه

قابلیت تردد: دائم تردد

قابلیت نشست به صورت دستی

توان مصرفی:  2.2 Kw

ولتاژ برق مصرفی:  220 VAC

دمای کارکرد: -15 C  تا  +55 C

قابلیت اتصال به سیستمهای کنترلی:

کارت خوانACCESS ،دوربین های پلاک خوانLPR، سیستم هوشمند ساختمان BMS و ……

توضیحات

راهبند ستونی

راهبند ستونی به صورت استوانه هایی هستند که داخل زمین قرار میگیرند و با خارج شدن از سطح زمین مسیر تردد را مسدود می نمایند. البته گرانترین نوع هستند و لیکن به فراخور عوامل محیطی و یا معماری هر مکان مورد استفاده قرار میگیرند. از نظر دوام نیز بی نظیرترین نوع راهبند به حساب میآیند.

شاخصه این راهبند این است که اگر وسایل نقلیه قصد عبور به داخل محوطه را به هر شکل داشته باشند راه عبور وسایل نقلیه را مسدود می کند و مانع عبور وسایل نقلیه می شود .

این راهبند برقی می تواند با سرعت زیاد خود( 3 ثانیه ) مانع عبور هرنوع وسیله نقلیه شود. این راهبند توانایی مقابله با وسایل نقلیه با سرعت 100 کیلومتر برساعت و وزن 5 تن را دارد.

 

این راهبند یکی از راهبندهای ساده  برای راهبندهای ضدتروریستی می باشد.

این نوع راهبند کاربرد امنیتی داشته و یک گیت باز دارنده ویژه اتومبیل است. راهبند ‌ستونی پاسارگاد با مکانیسم بسیار مقاوم در برابر ضربه و اثر تخریبی بالا روی اتومبیل مهاجم دارای فیوزهای مکانیکی متناسب با ضربات وارده میباشند.

آنچه که در طراحی راهبند ستونی بسیار با اهمیت است عملیات بازسازی آنها (البته در صورت امکان) پس از برخوردهای سنگین می باشد. مقاطع فولادی به کار رفته در طراحی راهبند ستونی راهبند ‌ستونی پاسارگاد به گونه ای هستند که بالاترین مقاومت در برابر ضربات وارده را دارند و همچنین با تعویض فیوزهای مکانیکی این مکانیسم، به راحتی و در کمترین زمان باز سازی و آماده به کار مجدد میشوند.

 

راهبند بولارد

مهمترین اصل در همه جای جهان امنیت است  واغلب مردم در تلاشند تا امنیت را برای محل زندگی خود فراهم کنند. یکی از مواردی که برای ایجاد امنیت در محل کار و سکونت از آن استفاده می شود راهبند ستونی و یا بولارد است.

راهبندهای ستونی یا راهبند بولارد نقش بسزایی در تامین امنیت محیطهای خاص دارند و از ورود و خروج خودروها جلوگیری می کنند. همچنین تردد خودروها با امنیت بالاتری صورت می گیرد. همچنین به این نوع راهبند، راهبند ضد تروریستی نیز میگویند.
راهبند بولارد مانند یک ستون مستحکم فولادی می باشد که به صورت اتوماتیک و غیر دستی از زمین بالا آمده و از معبر ورودی در برابر تردد غیر مجاز محافظت می نماید. این نوع راهبند  که به صورت استوانه ای شکل می باشد در داخل زمین قرار میگیرد و با فشار دادن دکمه ریموت از سطح زمین خارج می‌شوند. راهبند بولارد به راحتی شکسته نمی شود و در مقابل برخورد خودرو بسیار مقاوم است. در واقع زمانی که مسائل امنیتی برای ما مهم است باید از راهبند ستونی یا بولارد استفاده کنیم. جنس راهبند بولارد معمولا از نوع فولاد است.

 

راهبند ستونی امنیتی

راهبندهای ستونی امنیتی یا بولارد به راحتی شکسته نمی شود و در مقابل خودرو سواری مقاوم هستند. در واقع زمانی که مسائل امنیتی برای ما مهم باشد از این راهبند استفاده کنیم و در غیر این صورت راهبند میله ای هم برای آن مکان مناسب است. جنس راهبند بولارد معمولا از نوع فولاد می باشد. نصب این راهبند بولارد یا ستونی نسبت به بقیه راهبندها دشوار تر است و برای نصب آن به یک حفره 1.5 تا 2 متری در زیر زمین نیاز داریم. استوانه سیلندر و پمپ هیدرولیک درون یک محفظه قرار گرفته، کل مجموعه درون حفره قرار گرفته و اطراف آن توسط بتن پر می‌شود.

 

راهبند میله ای پاسارگاد

راهبند میله ای اهرمی، میله‌هایی هستند که بر روی یک دکل نگهدارنده یک متری بر روی زمین نصب می شوند.

راهبندهای اتوماتیک میله ای از پرفروش ترین و  پرمصرف‌ترین نوع راهبندهای اتوماتیک هستند. در این نوع راهبند میله ای قدرت موتور محرک متناسب با طول بازوی راهبند میله ای متفاوت می‌باشد.در صورتی که راهبند میله ای با وسیله نقلیه تصادف کند، آسیبی که بازوی متحرک راهبند میله ای وارد می‌شود، بیشتر از وسیله نقلیه خواهد بود. این راه بند ها در اکثر مکان های عمومی قابل استفاده است.

این راه بند یکی از کار آمد ترین وسیله هایی برای کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه می باشد . این راه بند ها در دو مدل اتوماتیک و راهبند دستی موجود است . ساختار کلی این راه بند ها از دو بخش تشکیل شده است ; یک بخش ، بخش ستونی یا بخش اصلی راه بند که به زمین متصل شده است ، و بخش دوم دو این راه بند یک میله ای متحرک است که به بخش ستونی متصل است.

این راه بند ها از مقاومت کمی در برابر ضربه برخوردار هستند . بهتر است برای بهره مندی از امنیت بیشتر بهتر است از راه بند های مدل دیگر مثل راه بند های ستونی ، راه بند نیزه ای و راه بند های ضد تروریستی استفاده کنید. همچنین از این راه بند ها برای مناطق عمومی بیشتر استفاده می کنند . این راه بند ها در مقابله با حمله وسایل نقلیه هیچ گونه مقاومتی در برابر وسایله نقلیه نخواهد داشت.

این راهبند ها از یک میله که عمدتا از جنس آلومینیوم است ساخته شده این میله همراه با مزایا و معایب هست.

 

میتوان از مزایا این میله به موارد زیر ذکر کرد:

  • میله راهبند های میله ای از جنس آلومینیوم آب کاری شده که در مقابل باران و مواد شیمیایی کاملا مقاوم است.
  • این میله در مدت زمان طولانی حالت خود را بر اثر تغییر دما فصل ها از دست نمیدهد
  • در صورت اصابت با وسیله نقلیه خسارت زیادی وارد نمی کند
  • به دلیل استفاده از آلومینیوم وزن میله متحرک راهبند میله ای کم بوده و برای حرکت فشار کمتری را به موتور وارد می کند
  • به دلیل داشتن وزن کم سرعت باز و بسته شدن بیشتری را دارد
  • می توان این میله را در طول دلخواه سفارش دهید

 

معایب میله راهبند میله ای:

  • استهکام کم در برابر ضربه های شدید
  • امنیت بسیار کم در برابر حمله وسایل نقلیه

راهبند ستونی اتوماتیک

راهبند بولارد دارای انواع مختلفی می باشد که آنها را می توان به سه گروه اصلی تقسیم کرد. راهبند اتوماتیک میله ای، راهبند ستونی(بولارد) و راهبند صفحه ای (Road Blocker) تقسیم نمود.

راهبند ستونی در گروه محصولات امنیتی قرار می گیرند زیرا این قابلیت را دارند که در برابر ضربه مقاومت کرده و مانع از عبور وسیله نقلیه غیر مجاز شوند. بنابراین بیشتر از آنها در محل های با امنیت بالا نظیر سفارتخانه ها و مراکز نظامی و دولتی استفاده می شود.

راهبند آکاردئونی پاسارگاد مدل V5

راهبند آکاردئونی

راهبند ضد انتحاری، ضد تروریستی

راهبند ضد انتحاری یک نوع راهبند ضد تروریستی دارای قـــــدرت ضربه پذیری بسیار بالایی است که براساس استـــــــاندارد های نــــظــــامی طراحی و تولید می شود. این راهبند با نام های راهبند کف خواب، زرهی و ضد انتحاری نیز شناخته می شود. راهبند ضد تروریستی در مناطقی مثل مؤسسات مالی، سفارتخانه ها، انبارهای قیمتی، کنسولگری ها، سازمان های دولتی و مراکز تولید انرژی، نیروگاه، پالایشگاه ها … که نیاز به کنترل دقیق و امنیت بالا دارد، استفاده می شود.

در ساخت این راهبند از ورق های فولادی با آلیاژهای خاص استفاده می شود که به وسیله موتور سریع و قوی خود متناسب با کنترل از راه دور، دکمه و یا هرگونه سیستم کنترل اَکسس مسیر را مسدود می کند و از هرگونه ترور با خودرو جلوگیری می نماید. گزینه های کنترل دسترسی مختلفی بنا به تناسب نیازهای مختلف از قبیل دکمه فشار، کارت خوان، رادیو، صفحه کلید و اینترکام وجود دارد که می تواند با حداقل نیروی برق کار کند و با سیستم های امنیتی موجود شما یکپارچه شود.

 

راهبند ستونی هیدرولیک

برای کنترل و نگه داشتن جریان ترافیک و جلوگیری از ورود غیر مجاز خودرو به اماکن خصوصی و مناطقی که حفظ امنیت آن از اهمیت ویژه ای برخوردار میباشد، میتوانید از راهبندهای ستونی هیدرولیک با آسودگی خاطر استفاده نمائید.

راهبندهای ستونی هیدرولیک در قطرهای مختلف از 100 تا 275 میلیمتر و ارتفاع های متفاوت از 500 تا 800 میلیمتر در ضخامت های مختلف متناسب با محل استفاده، قابل ارائه میباشد.

بولاردهای هیدرولیک با قابلیت ضربه پذیری مختلف از عبور خوردرو به وزن 1000 تا 7500 کیلو و با سرعت تا 160 کیلومتر بر ساعت جلوگیری نماید.

 

نصب راهبند ستونی

قیمت این نوع راهبندها به نسبت سایر راهبندهای معمولی مقداری بالاتر است و سیستم آن‌ها اغلب هیدرولیکی می‌باشد. جنس بولارداز فولاد است. نصب این نوع راهبندها نسبت به بقیه راهبند ها دشوار تر هستند و برای نصب آن به یک حفره ۱٫۵ تا ۲ متری در زیر زمین نیاز داریم. استوانه سیلیندر و پمپ هیدرولیک درون یک محفظه قرار گرفته، کل مجموعه درون حفره قرار گرفته و اطراف آن توسط بتن پر می‌شود. راهبند ستونی  ضربه ای را با انرژی ۷۰۰ کیلو ژول را تحمل می کند که این مقدار انرژی برابر انرژی برخورد یک کامیون به وزن تقریبی ۶ تن و با سرعت تقریبی ۷۰ کیلومتر بر ساعت به بولارد است.

 

خرید راهبند ستونی

راهبندهای ستونی را چگونه انتخاب کنیم؟ سوالی که اکثر مشتریان در زمان تصمیم به خرید انواع راهبند جهت کنترل تردد افراد و وسایل نقلیه از ما می پرسند. برای پاسخ به این سوال بهتر است با ما همراه باشید تا نکات لازم جهت خرید بهترین راهبند ستونی برقی را بیان کنیم.

در کنار پارامترهایی از جمله برند راهبند ستونی برقی، شکل ظاهر، کیفیت طراحی و ساخت محصول، ارتفاع ستون و نوع برقی یا دستی بودن راهبند برای انتخاب و خرید راهبند بررسی دو پارامتر مقاومت در برابر ضربه و شکست بسیار مهم و اساسی است که باید به این دو موضوع توجه کافی شود.

مقاومت در برابر ضربه در راهبندهای ستونی نشان می دهد که راهبند ستونی توانایی تحمل ضربه را پس از ایجاد آن دارد و این ضربه باعث از کار افتادن راهبند می شود یا خیر.

این مسئله بسیار در کارایی راهبند و ایجاد امنیت در محیط مهم است زیرا در محیط هایی از جمله سازمان و پادگان های نظامی راهبند ستونی برقی نقش مهم در ایجاد امنیت و کنترل تردد افراد و وسایل نقلیه عبوری ایفا می کند.

از دیگر پارامترهای مهم در انتخاب راهبند ستونی برقی مقاومت در برابر شکست پس از وارد شدن ضربه  یا فشار می باشد و ضربه و فشار موجب از کار افتادن و عدم کارکرد مناسب راهبند می شود یا خیر.مشاورین و کارشناسان با تجربه در این زمینه با بررسی های لازم در محیط و نوع درخواست مشتریان می توانند بهترین انواع راهبند را معرفی کنند.

[/vc_column_text]

[/cz_tab][/cz_tabs][/vc_column][/vc_row]

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!