راهبند پارکینگ ابزاری است که برای کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه در ساختمان ها و پارکینگ های مختلف استفاده می‌شود. عملکرد راهبندها بسیار ساده بوده و راهبندهای پارکینگ را اغلب در بسیاری از مناطق دیده ایم. ساده ترین نوع راهبند، راهبندهایی هستند که از یک اهرم ساخته شده و این اهرم با بالا و پایین رفتن، مسیر را برای عبور و مرور باز می کنند.

راهبند پارکینگ چیست؟

راهبندها تجهیزاتی هستند که در ابتدای ورودی های مختلف نصب شده و تردد وسایل نقلیه را کنترل می کنند. امروزه از راهبند پارکینگ در بسیاری از مجموعه های اداری، تجاری، امنیتی و … استفاده می شود. این راهبندها انواع مختلفی دارند که رایج ترین آن ها راهبندهای اهرمی، تاشو، تلسکوپی و بولارد هستند.

راهبند پارکینگ هر وسیله ای است که در ورودی پارکینگ قرار می گیرد و عبور و مرور افراد به پارکینگ را کنترل می کند. ساده ترین مدل آن را که همه ما دیده ایم راهبندهای ورودی دربسیاری از ادارات و سازمان های دولتی می باشد این راهبند از یک موتور، مانع و پایه تشکیل شده است. به کمک کنترل می توان موتور راهبند را برای بالا یا پایین بردن مانع به کار گرفت. البته این یکی از ساده ترین انواع راهبند است و راهبندهای بسیار زیادی وجود دارد. استفاده از جک های پارکینگی برای ساخت راهبند پارکینگی یکی از رایج ترین شیوه های ساخت راهبند می باشد.

راهبند پارکینگ دستی

شاید تا حالا دیده باشید که در اماکنی مانند بیمارستان‌ها و عوارضی‌ها با استفاده از راهبند هایی مانع ورود و یا خروج غیر مجاز از مسیر می شوند. در این زمینه شرکت آماج صنعت آذر برای فراهم کردن امنیت و سرعت بیشتر بخشیدن به تردد راهبندهای قدرتمندی ایتالیایی را وارد کرده تا بتوان در امر تردد به اماکن کمک کند. شرکت آماج صنعت آذر بزرگترین شرکت در زمینه تولید و طراحی گیت های کنترل تردد، گیت های فلزیاب، دستگاه های حضور و غیاب و … است. این محصولات در دو نوع دستی و اتوماتیک عمدا در مبادی ورودی پارکینگ های عمومی‌، بیمارستان ها و.. مورد استفاده قرار میگیرند و ضریب امنیتی بالایی ندارند و صرفا در جهت نظم دهی به عبور و مرور ها گذاشته میشوند.

نوع اتوماتیک آنها بازو را با کمک سنسورهای خاص و نیروی الکتروموتو تامین میکند ولی نوع دستی آن با نیروی دست و انسان بالا و پایین میرود. این محصول قابلیت اتصال به اکسس کنترل هایی مانند دوربین های پلاک خوان، حسگر های اثر انگشت و … را دارد تا در صورت مجاز بودن تردد مسیر را باز کند.بدنه این گیت ها از استیل مقاوم ساخته شده است و بر روی بازوها از رنگ ها و چراغ هایی برای نمایان شدن در شب استفاده شده است .

نصب راهبند پارکینگ

از ارکان اصلی پارکینگ هوشمند امروزی نصب راهبند می باشد. استفاده از راهبندها در پروژه های پارکینگ هوشمند باعث می شود شما یک مانع برقی و اتوماتیک در ورودی و خروجی های پارکینگ هوشمند داشته باشید تا بتوانید از عبور و مرور غیر مجاز خوداری کنید. در واقع شما با نصب راهبند ها کنترل تردد پارکینگ را جامعیت بهتری می بخشید و به نحوه چشمگیری امنیت را افزایش می دهید .

دربهای اتوماتیک پاسارگاد، طیف گسترده ای از محصولات جهت کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه را ارائه می دهد و همچنین کنترل عبور و مرور خودروها در پارکینگ ها و نظارت دقیق بر آنها را فراهم می سازد.

راهبند اتوماتیک پارکینگ

راهبند اتوماتیک وسیله ای است که برای کنترل ورود و خروج از پارکینگ نصب می شود.راهبندهای اتوماتیک می توانند تردد وسایل نقلیه را چک کرده و همچین ورودوخروج آن ها را محدود کنند.

اکثر راهبندها به گونه ای طراحی شده اند که با کلیه دستگاه های کارت خوان، دوربین پلاک خوان، دکمه پوش باتن، ریموت کنترل و دیگر سیستم های کنترل تردد استاندارد همخوانی دارند و امکان نصب این دستگاه ها بر روی آن ها فراهم شده است. مهم ترین عامل در انتخاب یک راهبند خوب امکان بازوبسته شدن نامحدود آن و شرکت سازنده آن است.

راهبند هوشمند پارکینگ

اغلب مدیریت پارکینگ های بزرگ کار آسانی نیست و رفت و آمد و عبور ومرور خودرو ها در آن ها بسیار زیاد است و به همین علت نیاز به تغییر شیوه مدیریت در آن ها احساس می شود. برای کنترل تردد خودرو در پارکینگ های بزرگ از راهبند هوشمند پارکینگ استفاده می کنند. به همین منظور اتوماسیون هایی در ورودی پارکینگ نصب می شود این اتوماسیون ها همزمان با ثبت ورود و خروج، فرمان باز و بسته شدن راه بند پارکینگ را صادر می کنند
اطلاعات خودرو در اتوماسیون ثبت می شود و پس از آن خودروها شناسایی می شوند و راه بند بصورت خودکار باز می شود، بعد از ورود خودرو راه بند بسته شده و اطلاعات خودرو و زمان ورود در سرور مرکزی ثبت می شود. افراد برای خروج خودرو از پارکینگ، کارت هوشمند را به اتوماسیون نزدیک می کنند و از این طریق هزینه پارکینگ به صورت خودکار از موجودی شارژ کارت کسر می شود.

 

فروش راهبند پارکینگ

همانطور که به آن اشاره شد فروش راهبند یک کار بسیار تخصصی است که برای انتخاب درست آن نیاز به شناسایی دقیق انواع راهبند می باشد. راهبندهای پاسارگاد دارای تنوع بسیاری هستند و بر اساس ساختار و کاربرد به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. بهترین مدلهای راهبند شامل مواردی می شوند که فروش و تقاضای بیشتری را به خود اختصاص می دهند و رضایت بالاتری پیرامون قیمت خرید و تامین خدمات پس از فروش راهبند را شامل می شود. شرکت درب های اتوماتیک پاسارگاد با در اختیار داشتن کارشناسان  ماهر و با تجربه توانسته است بهترین خدمات مشاوره ای پیرامون انتخاب بهترین راهبند پارکینگ مناسب و با کیفیت را در اختیار مشتریان و کارفرمایان گرامی قرار دهد.

Untitled

قیمت راهبند پارکینگ

با پیشرفت روز افزون تکنولوژِ اموزه استفاده از موارد ایمنی به یک نیاز تبدیل شده است. استفاده از راهبند پارکینگ به منظور کنترل ورود و خروج وسایل نقلیه و افراد متفرقه در زمینه امنیت مناطق بسیار مهم و ضروری می باشد.

از راهبند پارکینگ برای بالا بردن امنیت در بسیاری از مناطق مهم و مکان های پر رفت و آمد، مانند دانشگاه ها، مراکز دولتی، سازمان های خصوصی، ادارت، مجتمع های مسکونی و تجاری و… استفاده می شود.

به طور کلی سیستم مدیریت و نگهداری ایمنی پارکینگ در تمامی فضا ها بسیار مهم می باشد و به منظور دسترسی یافتن به مدیریت و امنیت بالا عمدتاً استفاده از سیستم‌ های امنیتی و همچنین حفاظتی پارکینگ را در اولویت کارهای خویش قرار می دهند. از جمله آن می ‌توان به راهبندپارکینگ اشاره نمود .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *