راهبند آکاردئونی پاسارگاد مدل V5

راهبند

راهبند یا گیت خودرو دروازهای جهت کنترل تردد انواع وسایل نقلیه می باشد استفاده از راهبردها در پروژه های پارکینگ هوشمند باعث می شود شما یک مانع برقی و اتوماتیک در ورودی و خروجی های پارکینگ هوشمند داشته باشید تا بتوانید از عبور و مرور غیر مجاز خودداری کنید.

در واقع شما با نصب راهبندها کنترل تردد پارکینگ را جامعیت بهتری می بخشید و به نحوه چشمگیری امنیت را افزایش می دهید. لازم به ذکر است که راهبندها از نظر شکل ، جنس ، مکانیزم عملکرد ،نیروی محرکه ، ثابت یا متحرک بودن و… انواع مختلفی دارد. در پارکینگهای عمومی انجام عملیات ورود و خروج خودروها و محاسبه هزینه ها توسط سیستم اتوماسیون پارکینگی انجام می پذیرد راهبندها ییش با سرعت بالا وجود دارند که برای مدیریت عبور و مرور وسایل نقلیه سنگین در ورودی و خروجی ها راه حل مناسبی را ارائه می دهند.

مزایای راهبند پاسارگاد

1- راهبندها از اسکلت فلزی با پروفیلهای آهنی با سایزها و شکلهای مختلف تشکیل شده است.

این اسلکت یک سازه فلزی بسیار مقاوم در برابر پیچش می باشد. با این توضیح که راهبند گیت خودرو است بنابراین در معرض تصادف انواع خودرو می باشد. هنگام برخورد خودرو و یا وارد آمدن نیروهای جانبی مختلف مثل ( وزش بادهای طوفانی و …) به تیرک راهبند اسکلت یا بدنه راهبند در معرض پیچش و در صورت افزایش نیروی جانبی تغییر شکل دائمی پیدا می کمی باشد یا بطور کلی می پیچد.

تنها موردی که باعث آسیب اسکلت راهبند پاسارگاد می گردد برخورد ممستقیم وسایط نقلیه آن هم نیمه سنگین و سنگین با خود دستگاه راهبند می باشد. این مورد حتی در گران ترین و معروف ترین برند های اروپایی هم در نظر گرفته نشده تست عملکردی کارشناسان فنی دربهای اتوماتیک پاسارگاد با وارد آوردن نیروی جانبی دست یک فرد به تیرک راهبند فک مدل 640 گواه این ضعف فنی است

2- مکانیزم انتقال حرکت اجزاء محرکه راهبند پاسارگاد به تیرک

در راهبند پاسارگاد انتقال حرکت نود درجه ای افقی به عمودی یا بالعکس اجزا محرکه به تیرک توسط یک مکانیزم ساده با درگیری بازویی 30 سانتی متری خروجی دستگاه با ناودانی ساپورت تیرک انجام می شود .

ناودانی ساپورت تیرک 1- پروفیل Uشکل به طول یک متر است. که از ورق آهن به ضخامت 4 میلیمتر ساخته شده است. 30 سانتی متر از این ناودانی با تسمه خروجی محرکه راهبند درگیر می باشد. 70 سانت دیگر آن داخل قوطی آلومینیوم تیرک راهبند می گردد.

بنابراین حداقل سطح درگیری تیرک با اجزاء محرک آن 30 سانتی متر است. که این درگیری نسبت به راهبند های مشابه اروپایی در قویترین حالت حدود 20 سانتی متر است. این ویژگی مکانیکی باعث استحکام تیرک بویژه تیرکهای بلند تا طول 6 متر می گردد. همچنین تکانهای اضافی که در حین حرکت تیرک به مرور زمان با کارکرد راهبند ایجاد می شود تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. در ادامه ضربه گیر تیرک را اضافه کنید.

راهبندها به دلایل داشتن ویژگی های ذیل  دائم تردد میباشد:

الف) الکترو موتور راهبند سه فاز صنعتی با قدرت 37/. KW میباشد.

ب) مدار برق راهبند مجهز به اینورتر یا (مبدل فرکانس) جهت:

 • کاهش دور الکتروموتور
 • تبدیل برق تک فاز به سه فاز (برق تغذیه دستگاه: تکفاز 220 VAC)
 • محافظت کامل از الکتروموتور (کنترل کلیه پارامترهای عملکردی الکتروموتور بطور دقیق)
 •  راه اندازی بدون ضربه الکتروموتور (Soft Drive)
 • کاهش مصرف برق ( توان کلی 500w – آمپر مصرفی : 1 A  )

انواع راهبند بر اساس عملکرد

راهبند آکاردئونی

مناسب برای فضاهایی است که امکان استفاده از راهبند اهرمی به دلیل محدودیت فضا وجود ندارد و به صورت دستی قابل استفاده است.  این نوع راهبند یکی از تجهیزات ترافیکی بوده و به عنوان حفاظ با سیستم باز و بسته شدن دستی مورد استفاده قرار می گیرد و در کنترل تردد کمک بسزایی می کند. پایه های این راهبند قابلیت چرخش 360 درجه را نسبت به آکاردئون دارد. کاربرد آن در ورودی کارخانه ها، پالایشگاه ها، مجتمع های مسکونی، ادارات، امور عمرانی شهری، عوارضی جاده ها و پارکینگ های عمومی و همچنین کنترل ترافیک می باشد.

 

مشخصه راهبند آکاردئونی پاسارگاد که این راهبند را از بقیه راهبند های آکاردئونی متمایز می کند عبارتند از:

 • سیستم مکانیکی فاقد موتور و گیربکس
 •  آهن و پروفیل های استفاده شده در ساختار آن
 • رنگ الکترو استاتیک آن
 •  ارتفاع 140 سانتی متری آن
 • عرض 80 سانتی متری
 • چرخ های قفل شونده صنعتی زیر پایه

مزایای راه بند آکاردئونی

 • فضای کم مورد نیاز در زمان بسته بودن
 • وزن بسیار کم و در نتیجه جا به جایی راحت
 • قابل سفارش سازی در ارتفاع 80 سانتی متر تا 160 سانتی متر
 • طول راه بند آکاردئونی دستی از 3 متر تا 10 متر در زمان باز شدن متغییر است.
 • چرخ های زیر راه بند جا به جایی راه راحت می کند.
 • قابلیت اتصال چندین راه بند آکاردئونی وجود دارد

راهبند بازویی

راهبندهای بازویی ، راهبند بازویی در حقیقت میله‌‌هایی هستند که مسیر رفت و برگشت را به واسطه‌‌ی بالا و پایین رفتن، باز و بسته می‌‌نمایند. این راهبندها در دو نوع اتوماتیک و دستی طراحی و ساخته می‌‌شوند. امروزه با اتوماتیک شدن بسیاری از خدمات، از انواع اتوماتیک این راهبندها استفاده می‌‌گردد. بر همین اساس دو نوع راهبند بازویی اتوماتیک در دسترس است:

 • راهبند بازویی اتوماتیک هیدرولیکی
 • راهبند بازویی اتوماتیک الکترومکانیکی

راهبند ساده

راهبند ساده یکی از محصولاتی است که به دلیل سادگی و جنس مستحکمی که دارد بیش از راهبند های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. پاسه و بوم این راهبند ساده ضد خوردگی و زنگ زدگی است. همچنین مقاومت بسیار بالایی دارد. از راهبند ساده در تمامی مکان ها استفاده می شود. به علت سادگی و مقاومت بالا در بسیاری از مناطق نصب و ساتفاده شده است.

راهبند نردبانی (راهبند فنسی):

این نوع راهبند جهت کنترل تردد مکانهای فوق امنیتی که نیاز به کنترل ارتفاع ورودی تا حدود 2 متر نیز می باشند استفاده می شود . این نوع راهبند معمولا به صورت ترکیبی با راهبندهای ستونی یا کف خواب استفاده می شوند . این راهبندها شامل یک فنس یا دیوار فنسی(نردبانی) پیوسته هستند که مشابه راهبند اهرمی عمل کرده و با حرکت به سمت بالا و پایین کردن مسیر را باز و بسته میکنند بدین معنی که کل دیواره فنسی به صورت عمودی چرخیده و مسیر را باز می کند و یا به صورت افقی در می آید و مسیر را می بندد.

راهبند تاشو

در صورتی که عرص مسیر عبوری از ارتفاع آن بیشتر باشد با محدودیت ارتفاع رو به رو هستیم؛ از این رو امکان استفاده از بوم تلسکوپی راهبند وجود ندارد. برای حل این مشکل بازو های تاشو راهبند طراحی شده اند که در دوم مدل تاشو 90 درجه و تاشو 180 درجه تولید می‌شوند.

مکانیزم کارکرد این بوم راهبند به این صورت است از دو میله، یک زانو و یک اهرم تشکیل شده است که دو میله به واتسطه زانو به هم متصل شده اند. میله ابتدایی به صورت دورانی حرکت می‌کند و میله انتهایی همواره به صورت موازی با سطح زمین قرار دارد.

راهبند ستونی

از راهبند ستونی می توان به عنوان  پربازده ترین راهبندهای ممکن نام برد. ممکن این نوع راهبند ها را به صورت بتونی در مسیرها و یا خیابان ها مشاهده کنید که  اغلب برای جلوگیری از ورود خودرو و یا موتور سیکلت به داخل محوطه پیاده رو ها نصب می شود. راهبند ستونی به صورت هیدرولیک طراحی شده است تا علاوه بر افزایش عمر دستگاه تردد بالایی نیز به ما بدهند. راهبند ستونی پاسارگاد در برابر ضربه، سرما، گرما و فشار به میزان زیادی مقاوم بوده و این میزان مقاومت با توجه به نوع و جنس ستون است

راهبند مکانیزه

راهبند مکانیزه به دو دسته تقسم می شود

1-راهبند الکترومکانیک: راهبند الکترومکانیک دارای سیستم موتور و گیرباکس می باشد و با زدن دکمه ریموت کنترل یا کلید سلکتور نگهبان مدار سیستم به موتور فرمان حرکت به صورت ساعتگرد یا پاد ساعتگرد می دهد که با حرکت موتور سیستم گیرباکس به حرکت در می آید.

2-راهبند الکترو هیدرولیک: راهبند الکتروهیدرولیک با فشار روغن کار میکند و با حرکت موتور و فرمان مدار به موتور مایع روغنی شکل شروع به گردش میکند و باعث حرکت بوم راهبند می شود.

راهبند پارکینگ 

آشنایی با راهبند پارکینگ همراه با گیت ورودی، گیت ورودی اداری، گیت کنترل تردد و انواع آن، در مکان های عمومی و خصوصی برای کنترل رفت و آمدها انواع مختلف راهبند مورد استفاده قرار می گیرد .

با بهره گیری از راهبند پارکینگ Parking Barrier  مناسب می توان به راحتی ورود و خروج ماشین ها را ثبت نمود .

معمولا در مکان های عمومی و خصوصی مانند ساختمان ها و مراکز تجاری برای حفظ امنیت بیشتر انواع گیت ورودی پارکینگ نصب می گردد .

از راهبند پارکینگ در ورودی پارکینگ ها و مراکز پرتردد معمولا از گیت ورودی استفاده می شود و به دو دسته دستی یا مکانیکی و اتوماتیک تقسیم بندی می شوند .

راه بند دستی :

راهبند دستی یکی از ساده ترین روش های کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه می باشد. به دلیل نیاز به نیروی انسانی برای کنترل این راه بند که بالتبع سرعت عملکرد آن را کاهش می دهد استفاده از این راه بند رو به کاهش می باشد. ولی همچنان در برخی از مکانها استفاده می شود.

ساخت راهبند دستی

این روزها با وجود کمتر شدن رواج راه بندهای دستی ولی به علت مزایای آن هنوز تقاضا برای خرید و نصب وجود دارد. برای طراحی و ساخت راهبند دستی در مدل های مختلف می توانید از مشاوره کارشناسان زبده ما بهره بگیرید . راه بند پاسارگاد می تواند با کمک مشاوران مجرب در حوزه راه بند کمک بسزایی  در امر خرید و نصب به شما مشتریان عزیز نماید.

مزایای استفاده از راهبند دستی :

 • مهمترین علت این استفاده شاید هزینه کمتر نصب و اجرای آن نسبت به انواع دیگر است.
 • از مزایای برتر راهبند دستی باید به روش کار آسان و کم هزینه آن اشاره کرد .
 • و دیگر مزایای مورد توجه راهبندهای دستی قابلیت جابجایی آسان  آن است.

راهبند بر اساس سیستم محرک

راهبند مکانیکی (راهبند الکترومکانیک):

در راهبند الکترومکانیک عمل باز و بسته کردن مسیر بر عهده موتور و گیربکس است. راهبندهای مکانیکی شامل دو قسمت است: یک ستون عمودی که به طول یک متر است در زمین نصب شده و یک اهرم در طول های بلند که به صورت افقی روی ستون نصب می گردد. در واقع راهبند های الکترومکانیکی دارای یک موتور الکتریکی نیز هست . نیروی خروجی شفت موتور وارد یک جعبه دنده (گیربکس) می شود تا از طریق آن نسبت قدرت و سرعت شفت متحرک تنظیم شود. مرکز دوران میله راهبند دارای یک سوراخ دنده دار بوده که بروی شفت خروجی جعبه دنده متصل می شود. از این طریق زنجیره انتقال قدرت کامل شده و نیروی محرکه موتور به میله راهبند منتقل می شود.

راهبند هیدرولیکی (راهبند الکتروهیدرولیک)

کارکرد راهبندهای هیدرولیکی در راهبندها به پمپ هیدرولیک بستگی داره. تمام راهبندهای هیدرولیکی به سیستم محرک الکتروهیدرولیک مجهز می باشند.  راهبند الکتروهیدرولیکی شامل بخش های مختلفی می شود از جمله موتور الکتریکی ، پمپ روغن و سیلندر، محفظه روغن و…  نحوه عملکرد راهبند الکتروهیدرولیکی به این صورت می باشد که موتور روغن از طریق پمپ به پیستون انتقال می یابد، این موتور با ولتاژ بین 24 تا 220 ولت کار میکند. از راهبندهای هیدرولیکی در بخش هایی مختلفی می توان استفاده کرد مانند فرودگاه، عوارضی، پارکینگ عمومی، بیمارستان و…

 

نصب راهبند

برای نصب راه بند باید دو نکته کلی را مد نظر قرار داد. اول آنکه محل نصب دارای شرایط مطلوب باشد و نکته دوم آن که روش آن به درستی انجام شود. به طور مثال برای محل نصب راهبند باید نکات زیر به طور کامل رعایت شود:

در نظر گرفتن محل تردد عابر پیاده (محل نصب باید طوری باشد که عابر از پشت راهبند تردد کند نه از سمت نوک تیرک که احتمال برخورد تیرک با عابر به حداقل برسد.)
محل نصب باید تا حد امکان به اتاق نگهبانی نزدیک باشد
در صورت عبور کابل های هوایی و یا شاخه درخت از فضای بالای دستگاه یا تیرک باید محل نصب تغییر کند و یا موانع برطرف شوند، تا تیرک هنگام عمود شدن با آنها برخورد نکند.
محل نصب نباید در محل عبور آب یا باغچه باشد.

اسلاید شو

گارانتی

خدمات پس از فروش در خرید و استفاده از بعضی راهبندها اهمیت بسیاری دارد. راهبندها نیز از جمله محصولاتی است که به دلیل حساسیت آن باید خدمات پس از فروش و ضمانت اصالت کالا را به همراه داشته باشد و توسط مجموعه نصب کننده و فروشنده آن به مشتری ارائه شود و در صورت نیاز به سرعت تعمیر و یا پس گرفته شود.

شاید برای مشتریان مشکلات و اختلالاتی پیش بیاید که نه به دلیل عدم کیفیت قطعات کرکره برقی بلکه مانند هر وسیله الکترومکانیکی دیگر ممکن است به دلیل شرایط جوی، استفاده نامناسب و حوادث طبیعی یا غیر طبیعی به وجود آید.
تحت چنین شرایطی خرید و نصب کرکره و درب برقی از مجموعه و شرکتی که در فاکتور نصب و تعمیر خود خدمات پس از فروش تضمینی و بلند مدتی را ارائه می دهد، دو چندان می شود. شرکت پاسارگاد به دلیل اطمینان کامل از کیفیت و اصالت محصولات خود و همچنین با اتکا به مهارت و تجربه تکنسین های خود در فروش و نصب راهبند، در بخش خدمات پس از فروش خود بالاترین و بیشترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهد.

کارشناسان پاسارگاد در تمامی ساعات شبانه روز آماده رسیدگی و پاسخگویی به مشکلات و سوالات مشتریاندر زمینه فروش و نصب راهبند هستند.

WhatsApp Image 2019-09-25 at 18.55.33

فروش راهبند

راهبندها دارای تنوع زیادی هستند و بر اساس ساختار انها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. بهترین مدلهای راهبند شامل مواردی می شوند که فروش بیشتری را در برهه ای از زمان دارند و رضایت بالاتری پیرامون قیمت خرید و تامین خدمات پس از فروش راهبند را به خود اختصاص داده اند. شرکت درب های اتوماتیک پاسارگاد با در اختیار داشتن کارشناسان فروش ماهر و با تجربه توانسته است بهترین خدمات مشاوره ای پیرامون انتخاب راهبند مناسب و با کیفیت را در اختیار مشتریان و کارفرمایان گرامی قرار دهد. در ادامه به معرفی انواع راهبند و خصوصیات آنها می پردازیم.

الکترومکانیکال بودن یا هیدرولیک بودن راهبند

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!