راهبند چیست؟

به عبارت دیگر راهبند یا گیت خودرو دروازه ای جهت کنترل تردد انواع وسایل نقلیه اعم از خودروهای سبک و سنگین می باشد؛ استفاده از راهبندها در پروژه های پارکینگ هوشمند باعث می شود شما یک مانع برقی و اتوماتیک در ورودی و خروجی های پارکینگ هوشمند داشته باشید تا بتوانید از عبور و مرور غیر مجاز خودداری کنید.

راهبندها اغلب مناسب ترین راه حل برای تنظیم ایمن و کنترل دسترسی ترافیک، حتی در مناطقی با حجم ترافیک نسبتا بالا می باشند که با استفاده از آن به طرز چشمگیری امنیت را افزایش می دهید. لازم به ذکر است که راهبندها از نظر شکل، جنس، مکانیزم عملکرد، نیروی محرکه، ثابت یا متحرک بودن و… به انواع مختلفی تقسیم می گردد. در پارکینگ‌های عمومی انجام عملیات ورود و خروج خودروها و محاسبه هزینه ها توسط سیستم اتوماسیون پارکینگی انجام می پذیرد.

این راهبندها در ساختمان های عمومی، مناطق مسکونی خصوصی یا هر سازه ای که نیاز به جلوگیری از ورود وسایل نقلیه افراد غیرمجاز دارند کاربرد دارند.

به عنوان مثال می توان از راهبندها در ورود و خروج وسایل نقلیه از کارخانه ها و انبارها در ساعات کاری مشخص استفاده نمود.

شاید ابهامی برای شما وجود داشته باشد که راهبند چیست و به چه وسیله ای راهبند گفته میشود نام این محصول شاید کمی ابهام آمیز باشد اما اگر کمی شما را راهنمایی کنیم حتما متوجه میشوید که راهبند چیست؟

اگر با خودرو شخصی و یا آژانس وارد بیمارستان و یا محیط های اداری و کارگاهی شده باشید به احتمال زیاد یک توقف کوچک در درب نگهبانی و کیوسک آن محل داشته اید و منتظر این بودید که اهرم بلندی که با یک موتور جابجا میشود بالا برود و اجازه ورود به داخل محوطه به شما داده شود، این وسیله راهبند است.

قیمت دستگاه کنترل تردد پارکنیگ، راهبندهای پاسارگاد

مزایای راهبند پاسارگاد

۱راهبندها از اسکلت فلزی با پروفیلهای آهنی با سایزها و شکلهای مختلف تشکیل شده است.

این اسلکت یک سازه فلزی بسیار مقاوم در برابر پیچش می باشد. با این توضیح که راهبند گیت خودرو است بنابراین در معرض تصادف انواع خودرو می باشد. هنگام برخورد خودرو و یا وارد آمدن نیروهای جانبی مختلف مثل (وزش بادهای طوفانی و…) به تیرک راهبند اسکلت یا بدنه راهبند در معرض پیچش و در صورت افزایش نیروی جانبی تغییر شکل دائمی پیدا می کند یا به‌طور کلی می پیچد.

تنها موردی که باعث آسیب اسکلت راهبند پاسارگاد می گردد برخورد مستقیم وسایل نقلیه سنگین و نیمه سنگین با خود دستگاه راهبند می باشد. این مورد حتی در گران‌ترین و معروف ترین برند های اروپایی هم در نظر گرفته نشده تست عملکردی کارشناسان فنی دربهای اتوماتیک پاسارگاد با وارد آوردن نیروی جانبی دست یک فرد به تیرک راهبند فک مدل ۶۴۰ گواه این ضعف فنی است

۲مکانیزم انتقال حرکت اجزاء محرکه راهبند پاسارگاد به تیرک

در راهبند پاسارگاد انتقال حرکت نود درجه ای افقی به عمودی یا بالعکس اجزا محرکه به تیرک توسط یک مکانیزم ساده با درگیری بازویی ۳۰ سانتی متری خروجی دستگاه با ناودانی ساپورت تیرک انجام می شود.

ناودانی ساپورت تیرک 1- پروفیل Uشکل به طول یک متر است. که از ورق آهن به ضخامت 4 میلیمتر ساخته شده است. 30 سانتی‌متر از این ناودانی با تسمه خروجی محرکه راهبند درگیر می باشد. 70 سانت دیگر آن داخل قوطی آلومینیوم تیرک راهبند می گردد.

بنابراین حداقل سطح درگیری تیرک با اجزاء محرک آن ۳۰ سانتی‌متر است. که این درگیری نسبت به راهبند های مشابه اروپایی در قویترین حالت حدود ۲۰ سانتی‌متر است. این ویژگی مکانیکی باعث استحکام تیرک به‌ویژه تیرکهای بلند تا طول ۶ متر می گردد. همچنین تکانهای اضافی که در حین حرکت تیرک به مرور زمان با کارکرد راهبند ایجاد می شود تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. در ادامه ضربه گیر تیرک را اهم به این موارد اضافه کنید.

راهبندها به دلایل داشتن ویژگی های ذیل  دائم تردد میباشد:

الف) الکترو موتور راهبند سه فاز صنعتی با قدرت 37/. KW میباشد.

ب) مدار برق راهبند مجهز به اینورتر یا (مبدل فرکانس) جهت:

کاهش دور الکتروموتور

تبدیل برق تک فاز به سه فاز (برق تغذیه دستگاه: تکفاز 220 VAC)

محافظت کامل از الکتروموتور (کنترل کلیه پارامترهای عملکردی الکتروموتور به‌طور دقیق)

راه‌اندازی بدون ضربه الکتروموتور (Soft Drive)

کاهش مصرف برق (توان کلی 500w – آمپر مصرفی : 1 A)

قیمت راهبند

برای تعیین قیمت راهبندها باید فاکتور های زیادی را در نظر گرفت و نمیتوان قیمت راهبند ها را از پیش تعیین کرد. قیمت راهبند به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد؛ میزان عملکرد و کاربری راهبند بسیار مهم است و مهم ترین نقش را در تعیین قیمت راهبند خواهد داشت.

شاید برای شماهم این سؤال پیش امده باشد که قیمت راهبندهای الکترومکانیکی بیشتر است یا الکتروهیدرولیک. قطعا قیمت راهبند الکتروهیدرولیکی نسبت به راهبند الکترومکانیکی بالاتر است. به این دلیل که راهبند الکتروهیدرولیکی محدودیتی برای تعداد دفعات باز و بسته شدن ندارد. حتی برای مکان هایی که نیاز به سرعت بالا و تعداد دفعات بالاتر است مناسب است. این خصوصیت در مکان های شلوغ و پر تردد بسیار حائز اهمیت است.از پارامترهای تعیین کننده دیگر ابعاد و اندازه طول بوم، کیفیت ساخت راهبند، کشور سازنده است.

قیمت راهبند،قیمت راهبندهای پاسارگاد

انواع راهبند بر اساس عملکرد

راهبند پارکینگ

سیستم های راهبند پارکینگ برای عبور کنترل شده و ایمن وسایل نقلیه ای که به داخل و خارج از پارکینگ وارد می شوند کاربرد دارند. با بازوهای مانعی که در طول های 3 متری، 4 متری، 5 متری، 6 متری و میانی قابل تهیه هستند، می توانید نقاط انتقال را به طور کامل ببندید و به وسایل نقلیه ای که مجوز داده اید اجازه عبور دهید.

شرکت پاسارگاد که تولید کننده انواع سیستم های راهبند پارکینگ در ایران است، صادرات و توزیع انواع موانع پارکینگ خودرو را به صورت مستقیم و با توجه به اصول بودجه، کیفیت و قابلیت استفاده به فروش می رساند.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد راهبند پارکینگ با ما تماس بگیرید، و همچنین جهت اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه راهبند پارکینگ مراجعه کنید. ما تضمین می کنیم که می توانید سیستم های راهبند پارکینگ را با ارزان‌ترین قیمت و بهترین کیفیت خدمات فنی خریداری نمایید.

قیمت راهبند پارکینگ

راهبند پارکینگ برای کنترل خروج وورود خودروها و افزایش امنیت استفاده می شوند. امروزه استفاده از دستگاه های کنترل تردد پیشرفت بسیاری کرده است و در اکثر مناطق تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. بااستفاده از راهبند پارکینگ به راحتی می توان ورود و خروج ماشین ها را ثبت نمود. راهبند پارکینگ یکی از تجهیزات ایمنی به شمار می رود که در برقراری و حفظ امنیت به شما کمک می کند. قیمت راهبند پارکینگ به عواملی مختلفی از جمله نوع راهبند، کیفیت ساخت، شرکت تولید کننده و….بستگی دارد. بعضی از راهبند ها دارای نوعی دستگاه کنترل تردد نیز هستند که برای افزایش امنیت و سهولت در رفت و آمد در مناطق پرتردد استفاده می شود.

به منظور امنیت بیشتر، کنترل و ثبت ورود و خروج خودروها می توانید از راهبند پارکینگ هوشمند استفاده نمایید. برای استعلام قیمت راهبند پارکینگ و خرید راهبند پارکینگ با مشاوران ما در شرکت در های اتوماتیک پاسارگاد در تماس باشید. به طور کلی سیستم مدیریت و نگهداری ایمنی پارکینگ در بسیاری از اماکن بسیار مهم است و برای دسترسی بیشتر و آسان تر به مدیریت و امنیت بالا عمدتاً استفاده از سیستم‌ های امنیتی و همچنین حفاظتی پارکینگ بسیار مهم به شمار می رود.

راهبند پارکینگ مانند یک سد در خروجی و ورودی پارکینگ واقع می شود و موجب می شود محدودیت هایی برای ورود و خروج اتومبیل ها ایجاد شود. نصب راهبند باعث می شود تا هر فردی نتواند از پارکینگ ‌ها استفاده کندو تنها آن دسته از افرادی می ‌توانند وارد شوند که مجاز به ورود باشند. معمولاً از راهبند پارکینگ جهت استفاده در مکان های سر پوشیده استفاده می شود و هم اکنون در حال اجرا می باشد. به کارگیری راهبند پارکینگ اتوماتیک در حال حاضر مقرون به صرفه تر در مقایسه با حفاظ های سنتی است.

قیمت دستگاه کنترل تردد پارکنیگ

یکی از مشکلاتی که مجتمع های بزرگی که دارای  پارکینگ‌ های بزرگ هستند با آن روبه رو هستند عدم نظارت دقیق بر روند تردد خودرو ها است که به یکی از نیازهای واجب تبدیل شده است. روش‌های مختلفی برای رفع این مشکل مورد استفاده قرار گرفته که هیچکدام نتوانسته نياز تمام و کمال مدیریت کنندگان پارکینگ را بر طرف نماید.

اتوماسیون کنترل تردد خودرو بر روی دستگاه های راهبند پارکینگ سوار میشوند که براي کنترل و ثبت دقیق و آمار ها و گزارش‌ های مربوط به ورود و خروج اتومبیل در ورودی‌ ها و خروجی‌ های پارکینگ‌ در سازمان‌ها، پارکینگ‌ های عمومي، عوارضی ‌ها، بزرگراه‌ ها و محدوده ‌های طرح ترافيکي مورد استفاده قرار گیرند. قیمت دستگاه کنترل تردد پارکینگ پاسارگاد از قیمت مناسب و ویژگی های منحصر به فردی بر خوردار است.

راهبند چیست؟، راهبندهای پاسارگاد

این دستگاه یکی از بروزترین روش ها برای نظارت بر عبور و مرور پارکینگ‌ های بزرگ به حساب می آید و توانایی این را دارد که خودرو را تا فاصله ۱۲ متري گيت يا راهبند بررسی و شناسایی نماید و تصمیم‌گیری در مورد مجاز بودن خودرو را به صورت اتوماتیک انجام و در صورت مجاز بودن راهبند را باز نماید.

از مزایای دستگاه کنترل تردد پارکینگ این است که می‌تواند به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به حضور نگهبان پارکینگ را کنترل نمایید عملکرد دستگاه کنترل تردد پارکینگ به این صورت است که با شناسايي اتومبیل به وسیله اتوماسیون پارکینگ، به صورت خودکار درب پارکینگ برای ورود خودرو باز می شود و اجازه ورود به خوردرو را می دهد در اين صورت تگ نصب شده بر روی شیشه خودرو عمل باز شده را انجام می دهد.

قیمت راهبند پلاک خوان

امروزه کنترل خودکار ترافیک برای بسیاری از پارکینگ ها به یک عملیات رایج تبدیل شده است. با استفاده از سیستم یا نرم افزار دستی مجتمع های آپارتمانی، ادارات و … همه می توانند تردد وسایل نقلیه را کنترل کنند، حجم کاری نگهبانان را کاهش دهند، دقت راهکارهای کنترلی را افزایش دهند و به تردد خودروهای هوشمند روی بیاورند. در همین حال، برخی معتقدند دوربین های پلاک خوان گزینه بهتری برای این کار هستند، در حالی که برخی دیگر معتقدند راهبندهای پلام خوان راه حل قوی تر و کامل تری در این زمینه است. سیستم کنترل ترافیک هوشمند پلاک خوان خودرو برای ثبت، کنترل و مدیریت پارکینگ اختصاصی و اداری مسکونی استفاده می شود که با نمایش تصویر پلاک، پلاک وسیله نقلیه را ثبت می کند و قابلیت بازکردن هر نوع مانع، جک یا درب را دارد. . همچنین از این نرم افزار نظارتی برای ثبت پلاک های مختلف بدون استفاده از تجهیزات استفاده می شود.

در مکان‌های بزرگ و شلوغ که تردد خودروهای شخصی متعلق به ساختمان قابل شناسایی نیست، از طرفی شناسایی تعداد زیادی ریموت کنترل در هر واحد گاهی گران و غیرممکن است، استفاده از سیستم پلاک‌خوان هوشمند بسیار منطقی و مقرون به صرفه است. ظاهرا جدای از این مزایا، این سیستم دارای امکانات نرم افزاری فراوانی است که محدودیت زمانی برای درج هر پلاک را شامل می شود.

راهبند آکاردئونی

مناسب برای فضاهایی است که امکان استفاده از راهبند اهرمی به دلیل محدودیت فضا وجود ندارد و به صورت دستی قابل استفاده است.  این نوع راهبند یکی از تجهیزات ترافیکی بوده و به عنوان حفاظ با سیستم باز و بسته شدن دستی مورد استفاده قرار می گیرد و در کنترل تردد کمک بسزایی می کند. پایه های این راهبند قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه را نسبت به آکاردئون دارد. کاربرد آن در ورودی کارخانه ها، پالایشگاه ها، مجتمع های مسکونی، ادارات، امور عمرانی شهری، عوارضی جاده ها و پارکینگ های عمومی و همچنین کنترل ترافیک می باشد.

مشخصه راهبند آکاردئونی پاسارگاد که این راهبند را از بقیه راهبند های آکاردئونی متمایز می کند عبارتند از:

 • سیستم مکانیکی فاقد موتور و گیربکس
 • آهن و پروفیل های استفاده شده در ساختار آن
 • رنگ الکترو استاتیک آن
 •  ارتفاع ۱۴۰ سانتی متری آن
 • عرض ۸۰ سانتی متری
 • چرخ های قفل شونده صنعتی زیر پایه

مزایای راه بند آکاردئونی

 • فضای کم مورد نیاز در زمان بسته بودن
 • وزن بسیار کم و در نتیجه جا به جایی راحت
 • قابل سفارش سازی در ارتفاع ۸۰ سانتی متر تا ۱۶۰ سانتی متر
 • طول راه بند آکاردئونی دستی از ۳ متر تا ۱۰ متر در زمان باز شدن متغییر است
 • چرخ های زیر راه بند جا به جایی راه راحت می کند
 • قابلیت اتصال چندین راه بند آکاردئونی وجود دارد

مزایای راه بند آکاردئونی

قیمت راهبند آکاردئونی

راهبند آکاردئونی برای مکان‌هایی مناسب است که امکان استفاده از راه‌بند اهرمی وجود ندارد. در اماکنی که فضای کمتری برای استفاده از راهبند اهرمی وجود دارد از راهبندهای آکاردئونی استفاده می شود. به دو صورت می‌توان از راه‌بند آکاردئونی استفاده کرد: دستی و اتوماتیک.

این نوع از راهنبدها  انعطاف‌پذیری بالایی دارد و در بین تجهیزات پارکینگی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است. از راه‌بند آکاردئونی بیشتر در ورودی کارخانه‌ها، پالایشگاه‌ها، ادارات، امور عمرانی شهری، مجتمع‌های مسکونی، عوارضی جاده‌ها و پارکینگ‌های عمومی استفاده می‌شود. که تاثیر بسیار زیادی در کنترل ترافیک نیز دارد.

عوامل موثر بر قیمت راهبند آکاردئونی :

 • به ازای هر متر افزایش طول مبلغی به قیمت دستگاه اضافه می گردد.
 • به ازای هر عدد پایه وسط مبلغی به  قیمت دستگاه اضافه می گردد.

قیمت راهبند کشویی

عوامل مختلفی بر روی قیمت راهبند کشویی موثر هستند. قیمت راهبندهای کشویی موجود در بازار براساس نوع و کاربرد راهبند (کشویی یا میله ای)، جنس و متریال به کار رفته در طراحی و ساخت راهبند (استیل یا فلزی)، ابعاد و اندازه راهبند، نصب تجهیزات مدرن و پیشرفته از جمله دوربین مداربسته، دستگاه پلاک خوان و کارت خوان، دستی یا اتوماتیک بودن راهبند مشخص می شود.

راهبند ستونی

از راهبند ستونی می توان به عنوان  پربازده ترین راهبندهای ممکن نام برد. ممکن این نوع راهبند ها را به صورت بتونی در مسیرها و یا خیابان ها مشاهده کنید که  اغلب برای جلوگیری از ورود خودرو و یا موتور سیکلت به داخل محوطه پیاده رو ها نصب می شود. راهبند ستونی به صورت هیدرولیک طراحی شده است تا علاوه بر افزایش عمر دستگاه تردد بالایی نیز به ما بدهند. راهبند ستونی پاسارگاد در برابر ضربه، سرما، گرما و فشار به میزان زیادی مقاوم بوده و این میزان مقاومت با توجه به نوع و جنس ستون است

قیمت راهبند ستونی

راهبند ستونی برای کنترل دقیق تردد وسایل نقلیه و جلوگیری از حمله تروریستی در مکان های خاص و با اهمیت بالا نظیر شهرداری ها، مناطق نظامی و امنیتی، سفارتخانه ها، پارکینگ اداره ها و سازمان های دولتی و … مورد استفاده قرار میگیرد.

قیمت راهبند ستونی به عوامل ذیل بستگی دارد :

 • ابعاد ستون (قطر و ارتفاع لوله راهبند )
 • جنس فولاد راهبند
 • قابلیتهای کنترلی راهبند ستونی
 • گواهینامه تست ضربه راهبند ستونی

قیمت راهبند ستونی

قیمت راهبند ستونی هیدرولیک

قیمت راهبند ستونی (بولارد) بسته به نوع آن که راهبند دستی باشد یا راهبند اتوماتیک متفاوت میباشد. راهبند ستونی به نام های راهبند بولارد، راهبند امنیتی، راهبند استوانه ای، راهبند عمودی، راهبند ضد انتحاری، راهبند ضد تروریستی یا راهبند نظامی معروف است که یکی از اصلی ترین تجهیزات در تامین امنیت در ورودی سازمان ها و ادارات می باشد که بخاطر مقاومت بسیار بالا در برابر برخورد با موانع کارایی زیادی دارد.

یکی از عوامل مهمی که در مقاومت و کارایی راهبندهای استوانه ای یا عمودی نقش دارد ضخامت استوانه ای و فولادی آنهاست. در نوع معمولی این راهبند که بیشتر در ورودی مراکز تجاری و ادارات استفاده می شود، ضخامت شفت حدود 4 تا 5 میلی متر در نظر گرفته می شود. در محیط هایی که احتمال حملات تروریستی در آنها بسیار کم است و البته کنترل تردد نیز بسیار مهم است، از یک راهبند معمولی استوانه ای استفاده می شود. از دیگر ویژگی های به کار رفته در این گروه از راهبند می توان به شرایط قرار گرفتن استوانه در گودال اشاره نمود که فندانسیون آن به اندازه نوع ضدتروریستی مقاومت ندارد.

قیمت راهبند دفنی

راهبند دفنی یا راهبند کف خواب در کنار راهبند دفنی است که به عنوان موانع سنگین و حملات ضد تروریستی استفاده می شود و در مناطق بسیار حساس با محدودیت دسترسی برای وسایل نقلیه غیرمجاز نصب می شود. هدف آن حفاظت از جاده ها، تامین امنیت و حفاظت از جان انسان ها است. این راهبند دفنی به عنوان یک راهبند استفاده می شود و از موتورهای هیدرولیکی در طول های مختلف استفاده می شود. راهبندهای دفنی با حفاری زمین و فونداسیون کم عمق بر روی جاده نصب می شود. و برخی از موانع را می توان روی سطح یا کاملاً زیر زمین قرار داد و در صورت لزوم از آنها به عنوان مانع استفاده کرد. این راهبند ها دارای عملکرد مونتاژ دستی و هیدرولیکی و همچنین هیدرولیک هستند.

مکان های مورد استفاده: مورد استفاده در مناطق نظامی، سفارتخانه ها، ادارات دولتی، نیروگاه ها، سدها، هتل ها، مراکز همایش و غیره.

مناطق نظامی: راهبندهای کف خواب را می توان یکی از بزرگ ترین نجات دهنده های این مناطق دانست. با قرار دادن آن در ورودی این مجتمع های ویژه می توان از آن به عنوان گزینه بهتری برای جلوگیری از ورود خودروهای ناشناس هنگام وقوع حملات تروریستی استفاده کرد.

قیمت راهبند ضد انتحاری (راهبند ضدتروریستی)

راهبندهای ضد انتحاری تجهیزات حفاظتی مورد استفاده در مراکز حساسی هستند که ایمنی تردد در آنها بسیار حائز اهمیت است و در صورت تاخیر در حفظ امنیت آن خسارات جبران ناپذیری وارد می شود. راهبند ضدانتحاری با توجه به سطح امنیت و همچنین محدوده محل نصب به انواع مختلفی از جمله ستونی و دفنی تقسیم می شوند. راهبند ضد تروریستی قابلیت اتصال به پلاک خوان یا دستگاه های کنترل دسترسی را دارد که باعث می شود به صورت هوشمند و خودکار تردد در مناطق حساس امنیتی را کنترل کند.ارتفاع این راهبند در هنگام بالا آمدن 120 سانتی متر است. مخزن اصلی آن زیر زمین است و در صورت غیر فعال بودن هیچ مشکلی در ترافیک ایجاد نمی کند. راهبند ضدتروریستی در واقع نوعی راهبند است که برای مقابله با حمله متجاوزان و تروریست ها استفاده می شود و با ممانعت و بستن مسیر خودروهای تروریستی و قرار گرفتن در مقابل آنها از ورود آنها به مناطق حفاظت شده جلوگیری می کنند. این راهبندها در مکان‌هایی که امنیت آن‌ها دارای اهمیت بالایی است از قبیل مراکز تولید انرژی، پالایشگاه‌ها، نیروگاه‌ها، مؤسسات مالی، سفارتخانه‌ها، انبارهای قیمتی، کنسولگری‌ها و … که از مکان‌های بسیار مهم و حساس محسوب می‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

راه بند دستی:

راهبند دستی یکی از ساده‌ترین روش های کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه می باشد. به دلیل نیاز به نیروی انسانی برای کنترل این راه بند که بالطبع سرعت عملکرد آن را کاهش می دهد استفاده از این راه بند رو به کاهش می باشد. ولی همچنان در برخی از مکانها استفاده می شود.

ساخت راهبند دستی

برای طراحی و ساخت راهبند دستی در مدل های مختلف می توانید از مشاوره کارشناسان زبده ما بهره بگیرید راه بند پاسارگاد می تواند با کمک مشاوران مجرب در حوزه راه بند کمک بسزایی در امر خرید و نصب به شما مشتریان عزیز نماید.

راه بند دستی

مزایای استفاده از راهبند دستی :

مهمترین علت این استفاده شاید هزینه کمتر نصب و اجرای آن نسبت به انواع دیگر است.

از مزایای برتر راهبند دستی باید به روش کار آسان و کم هزینه آن اشاره کرد.

و دیگر مزایای مورد توجه راهبندهای دستی قابلیت جابجایی آسان  آن است.

قیمت راهبند دستی

همانگونه که از مشخص است راهبند دستی نیروی محرک دستی دارند و در ساخت آنها عموما از سنسورهای هوشمند استفاده نمی شود بلکه با ایجاد موانع مکانیکی بازه حرکتی راهبند دستی را کنترل می کنند.

راهبند دستی تفاوت های عملکردی زیادی با راهبند های اتوماتیک دارد که این امر بر روی قیمت تاثیر می گذارد. عملکرد این راهبند عموما  دستی انجام می شود و سنسور هوشمندی برای آن تعبیه نمی شود. در جریان حرکت راهبندهای دستی مانع هایی قرار می دهند تا توقف و حرکت آنها را کنترل کند. قیمت راهبند دستی در مقایسه با بقیه راهبند ها به دلیل وجود ویژگی های محدود تر پایین‌تر است.

راهبند بازویی(اهرمی)

راهبندهای بازویی، راهبند بازویی در حقیقت میله‌‌هایی هستند که مسیر رفت و برگشت را به واسطه‌‌ی بالا و پایین رفتن، باز و بسته می‌‌نمایند. این راهبندها در دو نوع اتوماتیک و دستی طراحی و ساخته می‌‌شوند. امروزه با اتوماتیک شدن بسیاری از خدمات، از انواع اتوماتیک این راهبندها استفاده می‌‌گردد. بر همین اساس دو نوع راهبند بازویی اتوماتیک در دسترس است:

 • راهبند بازویی اتوماتیک هیدرولیکی
 • راهبند بازویی اتوماتیک الکترومکانیکی

راهبند بازویی

راهبند ساده

راهبند ساده یکی از محصولاتی است که به دلیل سادگی و جنس مستحکمی که دارد بیش از راهبند های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. پایه و بوم این راهبند ساده ضد خوردگی و زنگ زدگی است. همچنین مقاومت بسیار بالایی دارد. از راهبند ساده در تمامی مکان ها استفاده می شود. به علت سادگی و مقاومت بالا در بسیاری از مناطق نصب و ساتفاده شده است.

راهبند نردبانی (راهبند فنسی):

این نوع راهبند جهت کنترل تردد مکانهای فوق امنیتی که نیاز به کنترل ارتفاع ورودی تا حدود ۲ متر نیز می باشند استفاده می شود. این نوع راهبند معمولا به صورت ترکیبی با راهبندهای ستونی یا کف خواب استفاده می شوند. این راهبندها شامل یک فنس یا دیوار فنسی(نردبانی) پیوسته هستند که مشابه راهبند اهرمی عمل کرده و با حرکت به سمت بالا و پایین کردن مسیر را باز و بسته میکنند بدین معنی که کل دیواره فنسی به صورت عمودی چرخیده و مسیر را باز می کند و یا به صورت افقی در می آید و مسیر را می بندد.

راهبند تاشو

در صورتی که عرض مسیر عبوری از ارتفاع آن بیشتر باشد با محدودیت ارتفاع رو به رو هستیم؛ از این رو امکان استفاده از بوم تلسکوپی راهبند وجود ندارد. برای حل این مشکل بازو های تاشو راهبند طراحی شده اند.

مکانیزم کارکرد این بوم راهبند به این صورت است از دو میله، یک زانو و یک اهرم تشکیل شده است که دو میله به واسطه زانو به هم متصل شده اند. میله ابتدایی به صورت دورانی حرکت می‌کند و میله انتهایی همواره به صورت موازی با سطح زمین قرار دارد.

قیمت راهبند اهرمی

راهبند اهرمی به دو دسته تقسیم میشود: یک ستون عمودی به طول یک متر که در زمین نصب شده است و یک اهرم به طول ۸-۲ متر که به صورت افقی روی ستون نصب می گردد.

مدل های اهرمی راهبندها از پرکاربردترین و شناخته شده ترین راهبندها هستند. لازم به ذکر است که  قیمت راهبند اهرمی مناسب تر است. نکته قابل توجه اینکه به دلیل بلند بودن طول اهرم یا بوم، در تمامی اماکن قابل استفاده است.

1- راهبند الکترومکانیک: راهبند الکترومکانیک دارای سیستم موتور و گیربکس می باشد و با زدن دکمه ریموت کنترل یا کلید سلکتور نگهبان مدار سیستم به موتور فرمان حرکت به صورت ساعتگرد یا پاد ساعتگرد می دهد که با حرکت موتور سیستم گیربکس به حرکت در می آید.

2- راهبند الکترو هیدرولیک: راهبند الکتروهیدرولیک با فشار روغن کار میکند و با حرکت موتور و فرمان مدار به موتور مایع روغنی شکل شروع به گردش میکند و باعث حرکت بوم راهبند می شود.

قیمت راهبند ایرانی

قیمت راهبند ایرانی در مقایسه با راهبند خارجی آن تفاوت چندانی ندارد. زیرا ساخت راهبند ایرانی با کیفیت بسیار بالایی صورت میگیرد. شرکت درب های اتوماتیک پاسارگاد ارائه دهنده راهبند ایرانی در سراسر کشور با کیفیت منحصر به فرد و سرعت بالا است. راهبندهای ایرانی به صورت دستی و اتوماتیک تولید میگرد. راهبند های ایرانی دارای تنوع زیادی در تولید انواع راهبندها و اندازه بوم ها هستند که باعث می‌شود دست کاربر برای خرید راهبند باز باشد. همچنین این راهبندهای ایرانی دارای مدل‌ های مختلفی هم هستند که بسته به موقعیت شما، قابلیت به‌ کارگیری دارند.

راهبند براساس سیستم محرک

1- راهبند مکانیکی (راهبند الکترومکانیک):

در راهبند الکترومکانیک عمل باز و بسته کردن مسیر بر عهده موتور و گیربکس است. راهبندهای مکانیکی شامل دو قسمت است: یک ستون عمودی که به طول یک متر است در زمین نصب شده و یک اهرم در طول های بلند که به صورت افقی روی ستون نصب می گردد. در واقع راهبند های الکترومکانیکی دارای یک موتور الکتریکی نیز هست. نیروی خروجی شفت موتور وارد یک جعبه دنده (گیربکس) می شود تا از طریق آن نسبت قدرت و سرعت شفت متحرک تنظیم شود. مرکز دوران میله راهبند دارای یک سوراخ دنده دار بوده که بروی شفت خروجی جعبه دنده متصل می شود. از این طریق زنجیره انتقال قدرت کامل شده و نیروی محرکه موتور به میله راهبند منتقل می شود.

2- راهبند هیدرولیکی (راهبند الکتروهیدرولیک)

بسیاری از راهبندهای هیدرولیکی از فلزاتی مانند فولاد ساخته شده اند و برای جلوگیری از زنگ زدگی پوشش داده شده یا گالوانیزه می شوند. برخی به شکل ریل هستند که می توانند در کناره های جاده نصب شوند. انواع خاصی نیز شامل بولاردهای گرد هستند که می توان آنها را به صورت الکترونیکی برای بالا و پایین کردن آنها کنترل کرد. بخش‌های حصار موقت با طرح‌های مستقل نیز با میله‌هایی در دسترس هستند که از عبور وسایل نقلیه جلوگیری می‌کنند و در اماکنی مانند فرودگاه، عوارضی، پارکینگ عمومی، بیمارستان و…. مورد استفاده قرار می گیرند

قیمت راهبند اتوماتیک

قیمت راهبند اتوماتیک به عوامل مختلفی بستگی دارد. در طبقه بندی این عوامل می توان به مواد اولیه  و مورد نیاز برای ساخت راهبندهای اتوماتیک جاده ای، مکانی که قرار است راهبند نصب شود و … اشاره کرد. زیرا با توجه به موقعیت مکانی، اندازه، تعیین هوشمندی و حساسیت، محصول نهایی اماده تحویل می شود و این امر در قیمت راهبند اتوماتیک تاثیر دارد.  با توجه به شرایط فعلی سعی شده است قیمت راهبند اتوماتیک در مناسب ترین مقدار ارائه شود. تجربه به ما آموخته است که داشتن سیستم های راهبند  اتوماتیک از هرچیز دیگری واجب تر است زیرا به عنوان یک بازدارنده در برابر ترافیک غیرمجازعمل کند. پس با توجه به مزایای استفاده از راهبند اتوماتیک، بهترین گزینه برای استفاده در تمامی مکان هاست.

اگر یک تحقیق مختصر در بازار راهبند اتوماتیک انجام دهید، به راحتی متوجه می شوید که این نوع تجهیزات بسیار متنوع هستند و با برندهای مختلف در بازار به فروش می رسند. بنابراین برند سازنده یکی از عوامل موثر در قیمت راهبند اتوماتیک می باشد. برندهای معروف خارجی معمولا قیمت بالاتری نسبت به برندهای ساده دارند. برخی از انواع راهبند اتوماتیک به صورت الکترومکانیکی حرکت می کنند و برخی دیگر با تکنولوژی هیدرولیک باز و بسته می شوند که بر قیمت راهبند اتوماتیک نیز تاثیر می گذارد. به طور کلی بولاردهای هیدرولیکی در مقایسه با بولاردهای الکترومکانیکی هزینه بیشتری دارند و در نهایت قیمت بولاردهای نوع الکترومکانیکی نسبت به بولاردهای هیدرولیک بالاتر است. البته در برخی از برندهای بازار این تفاوت ها قابل توجه نیست اما در هر صورت فاکتورهایی هستند که باید در قیمت راهبند اتوماتیک به آن توجه کرد.

قیمت راهبند الکتروهیدرولیک

قیمت راهبندالکتروهیدرولیک نسبتا بالاتر است. زیرا در محلی نصب می شود که رفت و آمد بیشتری دارد و نیاز به چک کردن عبور ومرور افراد در طول روز می باشد. راهبند هیدرولیک به دلیل استهلاک کمتر نسبت به راهبند مکانیکی برای مکان هایی با ترافیک سنگین مناسب تر است. راهبندهای هیدرولیک را می توان بر اساس ولتاژ موتور به دو گروه 24 ولت و 220 ولت تقسیم کرد. ویژگی اصلی مدل 24 ولت قابلیت افزودن باتری یدکی برای استفاده از راهبند در هنگام قطع برق و از طرفی تجهیزات ایمنی مانند انکودر که برای جلوگیری از برخورد نوار مانع با وسایل نقلیه استفاده می شود، می باشد.

نصب راهبند

برای نصب راه بند باید دو نکته کلی را مد نظر قرار داد. اول آنکه محل نصب دارای شرایط مطلوب باشد و نکته دوم آن که روش آن به درستی انجام شود. به طور مثال برای محل نصب راهبند باید نکات زیر به طور کامل رعایت شود:

 • در نظر گرفتن محل تردد عابر پیاده (محل نصب باید طوری باشد که عابر از پشت راهبند تردد کند نه از سمت نوک تیرک که احتمال برخورد تیرک با عابر به حداقل برسد.)
 • محل نصب باید تا حد امکان به اتاق نگهبانی نزدیک باشد
 • در صورت عبور کابل های هوایی و یا شاخه درخت از فضای بالای دستگاه یا تیرک باید محل نصب تغییر کند و یا موانع برطرف شوند، تا تیرک هنگام عمود شدن با آنها برخورد نکند.
 • محل نصب نباید در محل عبور آب یا باغچه باشد.

barier (7)

گارانتی

خدمات پس از فروش در خرید و استفاده از بعضی راهبندها اهمیت بسیاری دارد. راهبندها نیز از جمله محصولاتی است که به دلیل حساسیت آن باید خدمات پس از فروش و ضمانت اصالت کالا را به همراه داشته باشد و توسط مجموعه نصب کننده و فروشنده آن به مشتری ارائه شود و در صورت نیاز به سرعت تعمیر و یا پس گرفته شود. شاید برای مشتریان مشکلات و اختلالاتی پیش بیاید که نه به دلیل عدم کیفیت قطعات کرکره برقی بلکه مانند هر وسیله الکترومکانیکی دیگر ممکن است به دلیل شرایط جوی، استفاده نامناسب و حوادث طبیعی یا غیر طبیعی به وجود آید.

تحت چنین شرایطی خرید و نصب کرکره و در برقی از مجموعه و شرکتی که در فاکتور نصب و تعمیر خود خدمات پس از فروش تضمینی و بلند مدتی را ارائه می دهد، دو چندان می شود. شرکت پاسارگاد به دلیل اطمینان کامل از کیفیت و اصالت محصولات خود و همچنین با اتکا به مهارت و تجربه تکنسین های خود در فروش و نصب راهبند، در بخش خدمات پس از فروش خود بالاترین و بیشترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهد. کارشناسان پاسارگاد در تمامی ساعات شبانه روز آماده رسیدگی و پاسخگویی به مشکلات و سوالات مشتریان در زمینه فروش و نصب راهبند هستند.

فروش راهبند

راهبندها دارای تنوع زیادی هستند و بر اساس ساختار آنها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. بهترین مدلهای راهبند شامل مواردی می شوند که فروش بیشتری را در برهه ای از زمان دارند و رضایت بالاتری پیرامون قیمت خرید و تامین خدمات پس از فروش راهبند را به خود اختصاص داده اند. شرکت در های اتوماتیک پاسارگاد با در اختیار داشتن کارشناسان فروش ماهر و با تجربه توانسته است بهترین خدمات مشاوره ای پیرامون انتخاب راهبند مناسب و با کیفیت را در اختیار مشتریان و کارفرمایان گرامی قرار دهد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!