مزایای راهبند پاسارگاد

1- راهبند پاسارگاد از اسکلت فلزی با پروفیلهای آهنی با سایزها و شکلهای مختلف تشکیل شده است.

این اسلکت یک سازه فلزی بسیار مقاوم در برابر پیچش می باشد. با این توضیح که راهبند گیت خودرو است بنابراین در معرض تصادف انواع خودرو می باشد. هنگام برخورد خودرو و یا وارد آمدن نیروهای جانبی مختلف مثل ( وزش بادهای طوفانی و …) به تیرک راهبند اسکلت یا بدنه راهبند در معرض پیچش و در صورت افزایش نیروی جانبی تغییر شکل دائمی پیدا می کمی باشد یا بطور کلی می پیچد.

این اتفاق یک اتفاق رایج در کاربرد راهبند در موقعیتهای مختلف است بنابراین طراحی راهبند پاسارگاد جهت مقابله با این مشکل با در نظر گرفتن آزمونهای نختلف و برخوردهای متفاوتی که طی سالهای کارکرد راهبند های پاسارگاد در کل کشور ایجاد شده به گونه ای انجام شده است که در عمل با برخورد وسیله نقلیه با هر وزن و سرعتی با تیرک راهبند یا ناودانی ارتباط دهنده تیرک راهبند با اجزائ محرکه تیرک راهبند اسکلت راهبند پاسارگاد ( سازه فلزی مستحکم راهبند پاسارگاد هیچگونه آسیبی نمی بیندو دچار پیچش موقت و دائم نمی گردد.

تنها موردی که باعث آسیب اسکلت راهبند پاسارگاد می گردد برخورد ممستقیم وسایط نقلیه آن هم نیمه سنگین و سنگین با خود دستگاه راهبند می باشد. این مورد حتی در گران ترین و معروف ترین برند های اروپایی هم در نظر گرفته نشده تست عملکردی کارشناسان فنی دربهای اتوماتیک پاسارگاد با وارد آوردن نیروی جانبی دست یک فرد به تیرک راهبند فک مدل 640 گواه این ضعف فنی است .

2- مکانیزم انتقال حرکت اجزاء محرکه راهبند پاسارگاد به تیرک

در راهبند پاسارگاد انتقال حرکت نود درجه ای افقی به عمودی یا بالعکس اجزا محرکه به تیرک توسط یک مکانیزم ساده با درگیری بازویی 30 سانتی متری خروجی دستگاه با ناودانی ساپورت تیرک انجام می شود .

ناودانی ساپورت تیرک 1- پروفیل Uشکل به طول یک متر است. که از ورق آهن به ضخامت 4 میلیمتر ساخته شده است. 30 سانتی متر از این ناودانی با تسمه خروجی محرکه راهبند درگیر می باشد. 70 سانت دیگر آن داخل قوطی آلومینیوم تیرک راهبند می گردد.

بنابراین حداقل سطح درگیری تیرک با اجزاء محرک آن 30 سانتی متر است. که این درگیری نسبت به راهبند های مشابه اروپایی در قویترین حالت حدود 20 سانتی متر است.

این ویژگی مکانیکی باعث استحکام تیرک بویژه تیرکهای بلند تا طول 6 متر می گردد. همچنین تکانهای اضافی که در حین حرکت تیرک به مرور زمان با کارکرد راهبند ایجاد می شود تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. در ادامه ضربه گیر تیرک را اضافه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *