ویژگی های راهبند تشریفاتی

راهبند تشریفاتی همانگونه که از نام آن پیداست موانعی در مسیر تردد افراد و ماشین آلات ایجاد می‌کند. راهبندهای تشریفاتی گونه‌ای از این راهبندها می‌باشد و بیشتر در ساختار دکوراسیون فضایی و با هدف زیباسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این راهبندها در مجموعه مبلمان‌های فضایی قرار می‌گیرند. دامنه کاربرد این دسته از راهبندها در ورودی مکان‌های تجاری، نمایشگاه‌ها، هتل‌ها، سالن‌های مجالس و تشریفات، تالارها و … می‌باشد که با هدف تسهیل تردد به عنوان یک راهنما و جهت دهنده به حرکت مورد استفاده قرار می‌گیرند. راهبند تشریفاتی  دارای پایه استیل و یک عضو زنجیری یا پارچه‌ای به عنوان متصل کننده پایه‌ها است. این راهبندها مناسب فضاهای سرپوشیده و فاقد رطوبت است.

جنس راهبند تشریفاتی

پایه راهبند تشریفاتی را از آلیاژ مقاوم استیل می سازند. این مسئله اهمیت زیادی دارد که این پایه ها در برابر ضربه و فشار مقاومت داشته باشند. از این رو بهترین آلیاژ، استیل است. راهبند تشریفاتی هم در بیرون ساختمان قرار داده می شود و هم در داخل آن. اگر در بیرون ساختمان وجود داشته باشد باید حتما از گرید استیل ۳۰۴ ساخته شود. استیل ۳۰۴ در برابر گرما، رطوبت، نور خورشید، گرد و غبار و … مقاومت خوبی دارد. از این رو بعد از گذشت مدتی همچنان مقاومت خود را حفظ کرده و آسیب پذیر نمی شود. اگر از آلیاژ ۲۰۱ برای ساخت راهبند استفاده شود ایرادی به وجود نمی آید به شرط این که پایه را در داخل ساختمان قرار دهند. چرا که استیل ۲۰۱ در برابر رطوبت و خوردگی دوامی ندارد و بعد از مدتی خورده شده و زنگ می زند. این پایه ها تنوع رنگ و طرح ویژه ای دارند. پایه های تشریفاتی یا تسمه دار هستند یا این که بند دار. در صورتی که بند دار باشند، اتصال بسیار راحتی دارند. این پایه ها به منظور استقرار در جلوی آپارتمان های مسکونی و یا ورودی فروشگاه های کوچک و غرفه های نمایشگاهی بسیار مناسب است. پایه های تسمه دار به صورت فنری باز و بسته می شوند. این پایه ها برای بستن مسیر های اختصاصی، کنترل جمعیت ، تشریفات و یا زیبایی که نیاز به راه بند می باشد مورد استفاده قرار می گیرند. تسمه این پایه ها کشیده است و به صورت فنری جمع می شود. تمیزکاری و شستشوی پایه راهبند تشریفاتی استیل زد زنگ نیز بسیار راحت می باشد و شما به کمک یک پارچه خیس می توانید به راحتی سطح براق و صیقلی پایه راهبند تشریفاتی را تمیز و پاکیزه کنید.

ویژگی های پایه تشریفات

 • زیبایی فوق العاده و مناسب برای دکوراتیو
 • وزنه پایه سنگین و مقاوم
 • قابلیت اتصال و جدا کردن راحت بند ها
 • قابلیت اتصال چند پایه تشریفات به یکدیگر
 • موجود بودن بند اتصال دهنده در رنگ های مختلف
 • جدا شدن راحت قطعات از یکدیگر
 • موجود بودن پایه تشریفات استیل در دو رنگ طلایی و نقره ای
 • پایه طرح دار و ساده

کاربرد پایه راهبند تشریفاتی

 • ورودی هتل ها و رستوران ها
 •  ورودی سالن های مجالس و تشریفات
 • ورودی آپارتمان ها و مراکز عمومی
 •  ورودی فروشگاه ها و مجتمع ها
 • ورودی سالن های فرودگاه
 • ورودی بیمارستان ها
 • وردی تالارها
 • جلوی درب پارکینگ های بزرگ و کوچک

پایه تشریفات در جلوی درب هتل و مراکز خرید قرار داده می شود. با این کار عبور و مرور افراد راحت تر و سریع تر انجام می شود. به دلیل استیل بودن جنس پایه تشریفات، زیبایی آن نیز زیاد می باشد و به محیط زیبایی بیشتری می بخشد. از پایه تشریفات می توان به عنوان وسیله ای برای زیبا سازی و دکوراتیو نیز استفاده کرد. پایه تشریفات در دو رنگ طلایی و نقره ای ساخته می شود.

در مکان های بزرگ می توان با متصل کردن چندین پایه تشریفات به یکدیگر محدوده بیشتری را با پایه تشریفات پوشش داد. طول طناب و تسمه پایه تشریفات متفاوت می باشد و بسته به نیاز شما کوتاه یا بلند می شود. در نمایشگاه های ماشین و سالن های عروسی نیز از پایه تشریفات بسیار زیاد استفاده می شود.

وزنه پایه تشریفات بسیار سنگین می باشد و پایه را به خوبی نگه می دارد و از افتادن یا حرکت کردن پایه تشریفات جلوگیری می کند. این وزنه ها معمولا از جنس سنگ است. اما در مکان هایی که از پایه تشریفات برای زیباسازی محیط و دکوراتیو استفاده می شود، پایه و نگه دارنده میله از جنس های فلزی و از جنس آلومینیوم و چدن نیز می باشد و مدل های مختلف و بسیار زیبایی دارد. این نمونه از پایه تشریفات فقط به عنوان یک وسیله دکوراتیو استفاده می شود.

برای اتصال پایه های به یکدیگر معمولا از طناب های بسیار محکم استفاده می شود. جنس این نوع طناب ها در بعضی از موارد از نخ ابریشم می باشد که بسیار محکم و با دوام است. قطر طناب تشریفات حدود سه سانتی متر می باشد. طناب راهبند تشریفات در دو نوع ساده و بافت تولید می شوند. رنگ های این محصول بسیار متنوع و زیبا می باشند از جمله این رنگ ها می توان به طلایی، قرمز، مشکی، سرمه ای و غیره است که شما می توانید بسته به سلیقه خود و دکوراسیون محل آن ها را سفارش دهید.

 جنس طناب راهبند تشریفات

جنس این نوع طناب راهبند های تشریفاتی از پلیمر می باشد. و در دو نوع بافتی و فوم در بازار عرضه می شود.

قلّاب راهبند تشریفات

راهبند تشریفاتی معمولا به وسیله یک قلاب از جنس استیل بسیار براق و مرغوب در دو سر هر طناب به پایه راهبند تشریفات متصل می شود. قلاب های تهیه شده در این مرکز بسیار مقاومت بالایی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف دارند و در دراز مدت کیفیت اولیه خود را از دست نمی دهند

قیمت راهبند تشریفاتی

قیمت راهبند تشریفات بر اساس معیارهای مختلفی سنجیده می شود. یکی از معیارهای تاثیر گذار بر قیمت راهبند تشریفاتی ، نوع جنس استیل استفاده شده در آن می باشد.. قیمت راهبند تشریفاتی استیل نسبت به قیمت راهبند تشریفاتی آهنی بیشتر می باشد و به همان میزان کیفیت ان نیز بالاتر است. از راهبند تشریفاتی اهنی بیشتر برای دکوراتیو منازل و میحط های مختلف استفاده می شود و در آن مقاومت در اولویت های پایین تری است و با صرف هزینه کمتر نیز رو به رو می شود. معیار تاثیر گذار بعدی بر قیمت اجاره راهبند تشریفاتی ، ارتفاع و مدل راهبند تشریفاتی استیل می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *