راهبند اتوماتیک معمولا با موانع بازوی سبک ترکیب می شود تا حداکثر بازدارندگی و ایمنی را فراهم کند. که با استفاده از یک فولاد ضد زنگ سخت پوشیده شده و برای سیستم های کنترل تردد پارکینگ نیز کاربرد دارد. همچنین برای ترکیبات مهم زیر بنایی و بالاترین تاسیسات امنیتی که در آن به حفاظت کامل نیاز دارد. و برای محافظت مکان های حساس دولتی و نظامی و ترکیبات غیر نظامی مورد استفاده گسترده قرار می گیرند. با استقرار سریع و توانایی آنها برای متوقف کردن کامل  وسیله نقلیه این موانع برای رعایت استاندارترین امنیت طراحی شده است.

راهبند را می توان با استفاده از طیف وسیعی  از راه حل های کنترلی و دسترسی فعال کرد. و می تواند کاملا در سیستم های امنیتی به صورت یکپارچه فعال شود.

یک روش خوب برای گذرگاه های مرزی و مکان های که وسیله نقلیه با سرعت بالایی از آن عبور می کند اثبات شده است.

 راه بند های اتوماتیک در اندازه ها و درجه های مختلفی برای مسدود کردن جاده برای ارائه خدمات به مشتری ها در سراسر کشور ارائه می شوند.

راهبند پارکینگ منحصر بفرد و خلاقانه با پاسخ سریع  و با هدف خاص برای متوقف کردن یک اتومبیل بدون اسیب رساندن به مسافران ساخته شده است.

راهبند اتوماتیک پارکینگ یک مانع بالابر اتوماتیک ایده آل برای کنترل دسترسی وسیله نقلیه در پارکینگ می باشد.

یک راهبند پارکینگ ایده ال تضمین می کند که وسایل نقلیه را می توان با خیال راحت از پارکینگ خارج و وارد کرد.

در پارکینگ های چند طبقه یا کارگاه های زیر زمینی  این نوع مانع طرفدار زیادی دارد. دراماکن عمومی و اماکن مسکونی اجباری شده است.

راهبند پارکینگ به لطف اینکه به صورت سریع باز و بسته می شوند. و هزینه کم و کارسان قابلیت اطمینان عالی و عمر طولانی فوق العاده اولین انتخاب برای اپراتور های پارکینگ های چند طبقه می باشد.

راهبند پارکینگ اتوماتیک مقرون به صرفه ترین روش برای تنظیم دسترسی وسایل نقلیه به یک منطقه اعم از مسکونی یا صنعتی است.

دربهای اتوماتیک پاسارگاد، راهبند ها را میتواند به سیستم کنترل تردد خودرو ( سیستم تگ RFID ، اکسس کنترل ، دوربین های پلاک خوان و … ) مجهز نماید تا کاملا به صورت هوشمند جلوی افراد غیر مجاز گرفته شود. حتی شما می توانید اطلاعات زمان ورود و خروج خودر رو را در سیستم ثبت کنید تا آمار رفت و آمد را داشته باشد همچنین می توانید در ساعاتی از شبانه روز محدودیت ورود و خروج قایل شوید.

راهبند هایی با سرعت بالا، برای کنترل عبور و مرور وسایل نقلیه سنگین در ورودی و خروجی ها، راه حل خوبی را ارائه می دهند.

از این دستگاه برای ورودی به مناطق صنعتی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. راهبند ها برای محافظت و مدیریت دسترسی به قسمت هایی با دارایی های با ارزش راه حل بسیار خوبی می باشند. امنیت سیستم راهبند اتوماتیک و ضد برخورد ، برای مکان هایی که سطح بالایی از امنیت را نیاز دارند، فوق العاده ایده آل و مهمی  می باشد.

یکی از مشکلات پارکینگ‌ های بزرگ نظارت نداشتن دقیق بر روند تردد خودرو ها است که یکی از نیازهای واجب می باشد. روش‌های مختلفی برای رفع این مشکل مورد استفاده قرار گرفته که هیچکدام نتوانسته نياز تمام و کمال مدیریت کنندگان پارکینگ را بر طرف نماید

اتوماسیون کنترل تردد خودرو در واقع براي کنترل و ثبت دقیق و آمار ها و گزارش‌ های مربوط به ورود و خروج اتومبیل در ورودی‌ ها و خروجی‌ های پارکینگ‌ در سازمان‌ها، پارکینگ‌ های عمومي، عوارضی ‌ها، بزرگراه‌ ها و محدوده ‌های طرح ترافيکي مورد استفاده قرار گیرند

قیمت اتوماسیون پارکینگ پاسارگاد با توجه به امکانات و قابلیت هایی که ارائه میدهد از قیمت مناسبی بر خوردار است.

این اتوماسیون  یکی از بروزترین و کاربردی ترین روش‌ برای نظارت بر پارکینگ‌ به حساب می آید. و توانایی این را دارد که خودرو را تا فاصله 12 متري گيت يا راهبند بررسی و شناسایی نماید. و تصمیم‌گیری در مورد مجاز بودن خودرو را به صورت اتوماتیک انجام و در صورت مجاز بودن راهبند را باز نماید.

اتوماسیون پارکینگ شامل نرم‌افزار اتوماسیون پارکینگ کاربردی و ساده و سيستم سخت ‌افزاری که وظیفه شناسايي خودرو را به وسیله فرکانس‌های راديويي یا دوربین بر عهده دارد می‌باشد.

در اتوماسیون کنترل تردد خودرو ، با نصب شناسه‌ ای هوشمند یا به اصطلاح تگ بر روی شيشه خودرو و همچنین نصب آنتن‌ هایی در ورودي و خروجی پارکينگ یا دوربین تخصصی پلاک به آسانی پارکینگ را مدیریت نمود.

حتی می‌تواند به صورت اتوماتیک و بدون نیاز به حضور نگهبان پارکینگ را کنترل نمایید که  نحوه انجام آن به این صورت است که با شناسايي اتومبیل به وسیله اتوماسیون پارکینگ، به صورت خودکار درب پارکینگ برای ورود خودروی مورد نظر گشوده شده و اجازه ورود میدهد دراين صورت تگ نصب شده بر روی شیشه خودرو عمل باز شده را انجام می دهد.

اتوماسیون کنترل تردد خودرو نظارت دقیق و لحظه ای را بر ورود و خروج اتومبیل ها را به وسیله وب فراهم می کند.

سیستم های کنترل تردد پارکینگ

به صورت کلی این سیستم ها در دو سطح قابل ارایه می باشند که اول با استفاده از سخت افزار و نرم افزار های سازندگان خارجی و دوم با استفاده از نرم افزار بومی و داخلی و سخت افزار اسمبل شده داخلی است.

لذا ما با توجه به اهمیت سامانه ورود و خروج پارکینگ علاوه بر امکان ارایه سیستم های اروپایی، اقدام به طراحی و مهندسی نرم افزار و سخت افزار سیستم مدیریت ورود و خروج پارکینگ بر اساس نیازها و فرهنگ ترافیک بومی نموده ایم،که بر اساس آن بتوان ضمن پردازش پلاک های فارسی و ثبت آنها و سیاست های بهره برداری را تا حد امکان در سطوح مختلف پیاد سازی نمود و در این راستا سیستم مدیریت ورود و خروج پارکینگ خود را آماده عرضه به مشتریان داریم و همزمان بر اساس سفارش مشتریان نیازهای آنها را به راحتی پوشش می دهیم.

سیستم کنترل تردد با کارت

این روش معمول ترین و پایه سیستم های تردد به پارکینگ است، به این گونه که در هنگام ورود راننده پس از رسیدن به گیت ورودی و پردازش پلاک خودرو خود ( لازم به ذکر است بر اساس درخواست خریدار می توان سیستم پردازش پلاک را حذف نمود) و دریافت کارت از اپراتور کارت موقت خود را دریافت کرده و راهبند به صورت اتوماتیک برای وی باز می شود و خودرو وارد پارکینگ می شود. همچنین در هنگام خروج از پارکینگ راننده می توانند از پارکینگ ( پس از پرداخت ) بعد از تحویل دادن کارت از پارکینگ خارج شود.

تجهیزات سیستم تردد با کارت

-انواع کارت

-کارت خوان

-کامپیوتر و سرور

-نرم افزار

سیستم کنترل تردد با تگ و اتصال آن به نرم افزار این شرکت می توان قابلیت تردد بدون کارت یا بلیط به پارکینگ را برای آن دسته از مراجعینRFID با استفاده از راهکارکه به عنوان مالک ، مشتری یا غیره در سیستم تعریف می شوند را فراهم نمود . همچنین برای تخصیص بخشی از جایگاههای پارک در داخل پارکینگ نیز از همین امر استفاده می گردد.

تکنولوژی RFID

روش انتقال اطلاعات از طریق امواج رادیویی میدان های مغناطیسی که به طور بی سیم بدون تماس انجام می شود (Radio-frequency identification (RFID نام دارد.

هدف این روش، شناسایی خودکار اشیا از طریق تگ های متصل شده به آنهاست.
به مجموعه ای از  فناوری ها که از آنان برای شناسايی اشياء ، انسان و حیوانات توسط ماشين استفاده می گردد ، شناسايی خودکار و يا به اختصار Auto ID  گفته می شود.

هدف اکثر سيستم های شناسايی خودکار ، افزایش کارآيی ، کاهش خطاء ورود اطلاعات  و آزاد سازی زمان کارکنان برای انجام کارهای مهمتر نظیر سرویس دهی بهتر به مشتریان است.

سامانه شناسایی امواج رادیویی (Radio Frequency Identification – RFID) سامانه شناسایی بی سیمی است که قادر به تبادل داده ها به وسیله برقراری اطلاعات بین یک Tag که به یک کالا، کارت و… متصل شده و یک بازخوان (Reader) است. سامانه های RFID از سیگنالهای الکترونیکی و الکترومغناطیسی برای خواندن و نوشتن داده ها بدون تماس بهره می برند. اصولا به هر سیستمی که قادر به خواندن و تشخیص اطلاعات افراد یا کالاها باشد سیستم شناسایی یا Identification System گفته می شود.

تگ و يا دستگاه فرستنده خودکار ، شامل يک مدار الکترونيکی است که که به شی مورد نظری که لازم است دارای یک کد شناسايی باشد ، متصل می گردد . زمانی که تگ نزدیک و یا در محدوده کدخوان قرار می گيرد ، میدان مغناطيسی تولید شده توسط کد خوان باعث فعال شدن تگ می گردد  .
در ادامه ، تگ بطور پيوسته اقدام به ارسال داده از طریق پالس های راديويی می نماید .  در نهايت داده توسط کدخوان دريافت و توسط نرم افزارهای مربوطه  نظیر برنامه های ERP  ( برگرفته شده از  Enterprise Resource Planning   ) و SCMS ( برگرفته شده از Supply Chain Management systems  ) پردازش می گردد .

چگونه کار می کند RFID

تگ و يا دستگاه فرستنده خودکار ، شامل يک مدار الکترونيکی است که که به شی مورد نظری که لازم است دارای یک کد شناسايی باشد ، متصل می گردد . زمانی که تگ نزدیک و یا در محدوده کدخوان قرار می گيرد ، میدان مغناطيسی تولید شده توسط کد خوان باعث فعال شدن تگ می گردد  .
در ادامه ، تگ بطور پيوسته اقدام به ارسال داده از طریق پالس های راديويی می نماید. .
آنتن RFID و یا همان ” RFID Antenna ” امواج رادیویی را در محدوده مشخصی منتشر می کند. این امواج رادیویی دو عمل اصلی انجام می دهند :

1) وسیله ای برای ارتباط با RFID Tag است (transponder)
2) انرژی مورد نیاز tag برای برقراری ارتباط را فراهم می کند (در مورد تگهای passive )

وقتی که یک tag در میدان الکترو مغناطیسی ایجاد شده در اطراف reader قرار می گیرد، سیگنالهای فعال کننده که توسط آنتن فرستاده شده اند روی آن اثر گذاشته و به عبارتی تراشه RFID را بیدار می کند و این تراشه اطلاعات موجود در tag را در اختیار آنتن قرار می دهد. نقش transceiver در این عملیات کنترل خطوط ارتباطی و داده ها است.

مزایای استفاده از تکنولوژی RFID: 

 • کاهش هزینه ها ( کاهش فعالیت های دستی و افزایش سرعت)
 • اتوماسیون (بدون توقف)
 • کاهش خطا
 • کنترل فرآیندهای غیر قابل رویت
 • امکان به روز رسانی برچسب ها بدون دخالت دست
 • امنیت
 • یکپارچگی
 • عدم نیاز پیاده شدن راننده از خودرو
 • شناسایی خودرو از راه دور و عدم انتظار جهت باز یا بسته شدن درب
 • عدم نیاز به ریموت کنترل پارکینگ
 • باز شدن درب جهت خودروهای مجاز و دارای مجوز (دارای Tag)
 • فعال یا غیر فعال نمودن تگ خودرو از طریق دستگاه کنترلر

لازم به ذکر است که این سیستم نسبت به سیستم پلاک خوان خودرو بهتر بوده و مشکلات پلاک خوان را ندارد. (مانند کثیف بودن پلاک در زمستان،توقف در محل مشخص و باریک کردن ورودی). قیمت دستگاه کنترل تردد پارکینگ نیز بسته به طول برد ان متفاوت می باشد.

تجهیزات سیستم تردد با تگ

-انواع تگ (برچسب)

-آنتن برد بلند

سیستم کنترل تردد با بلیط

استفاده از بلیط با استفاده از دستگاه های خودکار ارایه دهنده بلیط امکان پذیر است. در این حالت نیاز به حضور اپراتور نمی باشد.

راهکار دوم استفاده از اپراتور و دستگاه پرینت حرارتی می باشد. که پس از ایجاد کد و مشخصات ورودی در اختیار مراجعه کننده قرار می گیرد. تفاوت این دو روش در میزان هزینه و زیر ساخت های سخت افزاری مورد نیاز می باشد. لیکن هر دو حالت توسط این شرکت ارایه می گردد.

 • تجهیزات سیستم تردد با بلیط ( تیکت و یا پرینت حرارتی )
 • دستگاه ارایه دهنده تیکت
 • دستگاه اخذ تیکت
 • پرینتر حرارتی

تردد با دستگاه

این دستگاه در ورودی و خروجی پارکینگ قرار میگیرند. کارت مخصوص هر خودرو که حاوی اطلاعات خودرو می باشد را به طور اتوماتیک به راننده ارایه و هنگام خروج خودرو نیز کارت توسط راننده به دستگاه برگشت داده می شود. و دستگاه به صورت خودکار کارت را دریافت و با کنترل نرم افزاری به صورت خودکار راه بند برای خروج باز می شود.

تجهیزات سیستم تردد با دستگاه

 • دستگاه ارایه دهنده کارت
 • دستگاه اخذ کارت

تردد با ثبت پلاک

سیستم تشخيص پلاک خودرو سامانه‌ای کاملا خودکار است که شماره‌ی پلاک خودرو را تشخيص می‌دهد. اين سامانه ابتدا توسط دوربین مخصوص،تصويری از خودروی عبوری اخذ می‌کند. و سپس با استفاده از روش‌های پردازش تصوير پيشرفته،شماره‌ی پلاک خودرو را به صورت متن استخراج می‌کند.

سیستم تشخیص پلاک خودرو راه حلی برای ثبت پلاک در سیستم های پارکینگهای معمولی، جهت تسریع در ثبت اطلاعات خودرو و یا استفاده جهت پارکینگ های خصوصی برج ها و یا سازمانها، جهت کنترل تردد خودروهای از پیش تعریف شده در بانک اطلاعاتی سیستم استفاه می باشد. از این راهکار می توان به صورت ترکیبی با سایر روش های فوق مانند کارت ، بلیط و غیره استفاده نمود.

تجهیزات سیستم تردد با ثبت پلاک

 • دوربین پلاک خوان
 • کامپیوتر و سرور
 • نرم افزار ثبت پلاک

سیستم پلاک خوان :

دوربین پلاک خوان که در قسمت ورودی پارکینگ نصب می گردد ، اقدام به عکسبرداری
از خودروهای در حال ورود و یا خروج از پارکینگ می نماید.

با استفاده از تکنیکهای هوش مصنوعی اقدام به شناسایی محل قرارگیری پلاک و تشخیص پلاک نموده و پس از
پردازش تصویر آن ، اعداد و حرف موجودرا از سیستم پلاک خوان استخراج می نماید و با اطلاعاتی که قبلا در سیستم ثبت گردیده مطابقت می دهد و در صورت مثبت بودن تطبیق ، مجوز تردد به خودرو داده شده و سیستم راه بند باز می شود.

از کارتخوان RFID جهت کنترل تردد خودرو برای خواندن تگ های پارکینگی استفاده می شود. این تگ ها معمولا در فاصله 5 تا 15 متر شناسایی می گردند. این Reader برای کسانی که نمی خواهند از ریموت کنترل یا تگ های اکتیو استفاده کنند مناسب می باشد.  همچنین در مجتمع ها و  مکان های بزرگ علاوه بر بازکردن راه بندها و درهای پارکینگ،صرفه جویی در هزینه ها را به همراه دارد.

سيستمهاي پلاک خوان خودرو يکي از مهمترين روشهاي تشخيص هويت خودرو مي باشد.  در بسياري از سيستمهاي کنترل تردد و ترافيک از آن استفاده می شود.

تكنولوژي پردازش تصوير محور اصلي در اين سيستمها مي باشد. بخش پلاك خواني خودرو با استفاده از فن آوري پردازش تصوير در سيستمهاي كنترل هوشمند ترافيك مورد استفاده فراواني دارد.

در چند سال گذشته بسياري از پروژه هاي ترافيکي کشور از اين سيستم استفاده فراواني شده است. که از اين ميان به پروژه هاي کنترل محدوده ترافيک شهرداري تهران،ثبت تخلفات جاده اي توسط راهداري و پليس،سيستمهاي کنترل تردد خودرويي بسياري از سازمانها و غيره مي توان اشاره نمود.

شماره پلاک خودرو یکی از مناسب‌ترین اقلام اطلاعاتی جهت احراز هویت خودروها می‌باشد.

سیستم تشخیص پلاک خودرو یک سیستم کاملاً مکانیزه است. با استفاده از پردازش تصویر خودروهای عبوری از یک مکان، شماره پلاک آنها را استخراج می‌کند.

برای استفاده از این سامانه،نیازی به نصب و تجهیز خودروها به وسیلهٔ دیگری (مانند GPS یا برچسب‌های رادیویی- RFID Tag) وجود ندارد. این سامانه با استفاده از دوربین‌های مخصوص، تصویری از خودرو در حال عبور اخذ می‌کند. و آن تصویر را جهت پردازش توسط نرم‌افزار تشخیص پلاک خودرو به رایانه ارسال می‌کند.

این سامانه برای ثبت تردد و  نیز ثبت گزارش عبور و مرور خودرو و … در مبادی ورودی و خروجی محوطه های پارکینگ های عمومی،سازمانها، عوارضی ها،بزرگراه ها و محدوده های ترافیکی کاربرد دارد.

این سامانه نیاز به نصب دستگاه یا تگ بر روی خودرو ندارد. بنابراین در مواردی که تعداد خودروهای مجاز یا تردد خودروهای متفرقه زیاد باشد،بسیار مقرون به صرفه است.
در سامانه هوشمند پلاک خوان برای هر لاین و جهت عبوری, از یک دوربین استفاده می شود. در صورتی که لاین مورد نظر شما برای ورود وخروج خودرو استفاده می شود،باید از دو دوربین استفاده شود.
به ازای هر لاین یک نسخه از نرم افزار پلاک خوان استفاده می شود. تصاویر گرفته شده توسط دوربین پردازش ، تبدیل به متن به نرم افزار و به پایگاه داده ارسال می شود.

دیگر ویژگی های بارز و مهم راهبند اتوماتیک پاسارگاد مجهز به اکسس

 • توانایی کنترل عبور و مرور ماشین ها
 • مدیریت هم زمان چندین راهبند اتوماتیک در بخش ورودی و خروجی پارکینگ
 • بی نیازی از اپراتور در زمان استفاده از سامانه ی پارکینگ هوشمند
 • کنترل و ثبت ورود و خروج کارکنان
 • راهبندهای اتوماتیک ارائه شده دارای دوربین می باشند. میتوان با تطبیق پلاک خودروها ، ورود و خروج را بهتر مدیریت نمائید. از طریق  این ویژگی راهبند اتوماتیک باعث جلوگیری از سرقت و سوء استفاده می شوند.

راهبند هایی با کنترل از راه دور، به منظور کنترل دسترسی به مکانهای  محافظت شده، و کنترل ترافیک مورد استفاده قرار داده می شوند. و همینطور برای بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر ایده آل می باشند.

انواع راهبند(سد راه) پارکینگ با توجه به روش کار

محدود کننده های مسیر پارکینگ ها با توجه به شیوه باز و بسته شدن به دو شکل دستی و اتوماتیک تقسیم بندی می شود. انتخاب نوع سد راه، با توجه به این موارد صورت می پذیرد:

 • میزان بزرگی فضای پارکینگ و ورودی آن در انتخاب محدود کننده راه، تاثیر گذار است.
 • تعداد رفت و آمد در فضای پارکینگ نیز در این انتخاب تاثیر گذار است. ممکن است در پارکینگ روزانه به تعداد محدودی اتومبیل وارد و خارج شود. در این صورت سد راه دستی گزینه ای بهینه برای انتخاب است. حال در نظر بگیرید فضایی با ورود و خروج تعداد زیادی خودرو در ساعت، در اختیار داشته باشیم. به این حجم ترافیک، صدور قبض، حضور و غیاب کارکنان، اخذ مبلغ پارکینگ و … را هم اضافه کنید. در این صورت فقط می توانیم به سد راه اتوماتیک فکر کنیم.
 • میزان اهمیت فضای پارکینگ نیز در انتخاب نوع سد راه، موثر است. مکان های خصوصی، امنیتی، کارخانه ها و … از جمله فضاهایی هستند که شاید به انتخاب و نصب سد راه مخصوص با کنترل بیش از معمول و اتوماتیک نیاز داشته باشند.

راهبند پارکینگ دستی

همانطور که از نامش پیداست این مانع راه، با نیروی انسانی و به وسیله دست بالا و پایین می رود. این سد راه، در مکان هایی که رفت و آمد محدود است کاربرد دارد. قیمت این مانع راه بسیار پایین تر از سایر انواع محدود کننده ها می باشد. با اینکه انواع مختلف سد راه های اتوماتیک و هوشمند با تکنولوژی های بروز و امکانات بسیار زیاد موجود است ولی هنوز اقبال به این راهبند بسیار زیاد است.

راهبند پارکینگ اتوماتیک

زیاد شدن حجم تردد اتومبیل به پارکینگ ها باعث شده در این مکان ها، نوع راهبندهای دستی کارکرد کمتری داشته باشد. در این نوع پارکینگ ها همزمان می باید چندین کار صورت پذیرد و در صورت انجام کارها به صورت دستی نیروی کار زیادی مورد نیاز می باشد و همچنین زمان بیشتری نیز در مسیر ورودی و خروجی این اماکن صرف خواهد شد.

به همین علت استفاده از سد راه اتوماتیک بهترین راه برای کنترل زمان و انجام همزمان کارها است .

مزایای سد راه اتوماتیک

 • نیاز کمتر به نیروی انسانی
 • کاهش خطاهای حین انجام کار
 • ایمنی بیشتر و کنترل دقیق تر
 • کنترل دقیق و در صورت نیاز ثبت ورود و خروج افراد و وسایل نقلیه
 • امکان نصب دوربین برای ثبت پلاک اتومبیل ها
 • امکان محاسبه زمان توقف وسایل نقلیه
 • ثبت زمان ورود و خروج وسایل نقلیه
 • سرعت بالاتر و امن تر باز و بسته شدن راه بند
 • امکان حضور و غیاب پرسنل
 • قابلیت نصب سیستم قطع کن در زمان بر خورد به موانع
 • دارای سیستم خلاص کن در زمان قطع برق برای کنترل دستی

 اجزای راهبند اتوماتیک

    بدنه:

این بخش قسمتی از  مانع راه است که کلیه اجزا و متعلقات الکتریکی و مکانیکی در آن قرار می گردد.

   بازو:

بسته به نوع سد راه، قسمتی که وظیفه باز و بسته شدن مسیر را به عهده دارد در این تقسیم بندی قرار می گیرد. بیشترین نوع راهبندهای اتوماتیک، میله ای هستند. در این نوع سد راه بازو، میله ای معمولا فلزی است که علاوه بر مقاومت بالا در برابر تنش، کرنش و خمش دارد از وزن پایینی برخوردار است.

موتور محرکه:

بخش اصلی راهبند موتور محرکه آن است که شامل قطعات هیدرولیک ، الکترومکانیک و یراق مکانیکی آن می باشد. این بخش، نقش اصلی در عملکرد راهبند را بر عهده دارد.

راهبند پارکینگ هوشمند

در بعضی از  پارکینگهای بزرگ امور مربوط به ورود و خروج به صورت کاملا هوشمند انجام می گیرد. در این اماکن اسکنر هایی در ورودی نصب و بر اساس آن،  فرمان باز و بسته شدن  صادر و اجرا می گردد.
اطلاعات خودرو درون یک کارت ذخیره و توسط اسکنر مخصوص خودرو شناسایی و اجازه ورود و یا خروج صادر و راه بصورت خودکار باز می شود.  بعد از ورود و یا خروج راه بسته و اطلاعات خودرو و زمان ورود و یا خروج در سرور مرکزی ثبت می شود.
می توان طوری برنامه ریزی نمود که هزینه پارکینگ بصورت خودکار از موجودی شارژ کارت کسر شود. امکانات بسیاری نیز می توان به این تکنولوژی اضافه نمود.

نکات مهم در خرید راهبند

1- از برندهای سابقه دار خرید کنید تا به مشکل نخورید.

در بازار  برندهای مختلف با اسامی متنوعی موجود است. برخی از آنها دارای سابقه ای خوب و دراز مدت بوده و خدمات و پشتیبانی خوبی ارائه می دهند. انواع زیادی هم هستند که تازه وارد عرصه تولید شده وهنوز در معرض امتحان و انتقاد قرار نگرفته و اطلاعات دقیقی از کیفیت و خدمات آنها در دست نمی باشد. بعضی از این برندها قیمتی مناسب و ظاهری زیبا و گول زننده داشته ولی از لحاظ فنی و تکنولوژی بسیار ساده و بی کیفیت هستند و درمدت کوتاهی نیاز به تعمیر و تعویض پیدا کرده و شاید به درد نخور شوند. بنابراین بهترین کار این است که از شرکت های معتبر و دارای سابقه خوب و پشتیبانی مناسب خرید کنید.

2- انتخاب نوع راهبند بر اساس نیاز

راهبندها در شکل های مختلفی در بازار موجود است که می بایست  بر اساس نیاز انتخاب گردد. به عنوان مثال در مکانهایی که طول درب ورودی بلند است راهبندهای بلند و دراز و در مکانهایی با ورودی کوچک، راهبند کوتاه استفاده می شود. در صورتی که ورودی ساختمان خیلی عریض و پهن باشد معمولا از دو عدد راهبند، یکی در سمت چپ و دیگری در سمت راست استفاده می شود. در مکانهای با سقف کوتاه، مکان های امنیتی، مکان هایی با تردد زیاد و … نیز هرکدام مانع راهی مختص به خود احتیاج دارد.

3- در محل های تاریک از راهبند  LED دار استفاده کنید.
عدم وجود نور کافی در محل نصب راهبند، احتمال برخورد اتومبیل ها و آسیب را ایجاد می کند. در این امکان می توان از راهبندهایی با بوم LED دار فابریک استفاده و یا بر روی بوم LED نواری نصب نمود.

قیمت راهبند پارکینگ به چه عواملی بستگی دارد؟

عوامل مختلفی از جمله اجزای سازنده، نوع عملکرد و میزان کارکرد سد راه، تعیین کننده قیمت نهایی آن است. به عنوان مثال انواع دستی نسبت به اتوماتیک دارای قیمت کمتر و انواع اتوماتیک هیدرولیکی نسبت به مدل های الکترومکانیک دارای قیمت بیشتر است. همچنین تعداد تردد نا محدود نیز می تواند در قیمت نهایی تاثیر بسزایی داشته باشد. با توجه به وارداتی بودن بعضی از اجزای سازنده آن ، قیمت روز ارز، برند و کشور سازنده نیز بسیار مهم است. به عنوان مثال برند های ایتالیایی یا آلمانی تولیداتی با کیفیت بسیار بالا و قیمت بیشتر و برندهای چینی تولیداتی با کیفیت متوسط و قیمت پایین تر عرضه می کنند.

مشاورین متخصص شرکت راهبند پاسارگاد شما را برای رسیدن به انتخاب بهترین نوع راه بند با توجه به موقعیت مکانی و بودجه، شما را یاری می دهند .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *