راهبند جاده ای

راهبند جاده ای برای استفاده در جاده و خیابان و اغلب در ایست‌های بازرسی کاربرد دارد. وظیفه این راهبندهای جاده ای  تامین امنیت است. راهبند جاده ای ستونی در کنار راهبند دفنی ایمن ترین نوع راهبند هستند که اغلب در مکان های ترافیکی حساس قابل استفاده می‌باشند. راهبندهای جاده‌ای یا رودبلاکر انواع مختلف دارند.

قطعا همه ما میخواهیم از هرگونه حادثه و خسارت در محل رفت و آمد خود جلوگیری کنیم، که در این مسیر یکی از گزینه های ما استفاده از راهبند جاده ای می باشد.

انواع رود بلاکر یا راهبند جاده ای

  1. بلاکر (BLOCKER)
  2. پروف (PROOF)
  3. دفندر (DEFENDER)
  4. اسکرپین (SCORPPION)
  5. POVER
راهبندهای جاده ای پاسارگاد

راهبند جاده ای یا بوم:

امروزه بیشترین راهبندی که با آن اشنایی داریم راهبند جاده ای هستند. از پر استفاده ترین راهبند در سطح جهان، راهبندهای بوم می باشند زیرا با استفاده از یک بوم به متراژ مورد نیاز کل مسیر مورد نیاز نیز بسته می شود.از این نوع راهبندها برای بستن جاده و کنترل عبور و مرور جاده ای استفاده می شود.

شاخصه ظاهری و فنی این راهبندها به این صورت است که موتور، گیربکس و مدارفرمان در یه سمت قرار می گیرند و یک بوم به صورت افقی به آن متصل است. حرکت راهبند بوم می تواند به صورتهای مختلفی انجام شود. یا به طور کاملا عمودی به بالا حرکت کند یا با خم شدن زانویی در میانه بوم به سمت خود جمع شود. اگر ورودی ساختمان شما ارتفاع کمی دارد از این نوع راهبند استفاده کنید.

نصب راهبند جاده ای

طراحي ساده راهبند جاده ای کمک مي کند تا اين راه بند حتي در مواقعي که حجم کاري بسيار بالايي دارد نيز به نگه داري خاصي نياز نداشته باشد .اين راه بند در بخش متحرک الکتريکي-مکانيکي خود از يک فنر قوي بهره مي برد که باعث مي شود حرکت ميله راه بند با نرمي هرچه تمام تر صورت گيرد.

از مزایای اين نوع راه بند می توان به این مورد اشاره کرد که به صورت سيار مي باشد و در هر نقطه اي قابل نصب است. اين راه بند مي تواند بسيار به سرعت و تنها در 15 دقيقه در محل مورد نظر نصب گردد.

براي نصب راهبند جاده ای کافي است تا با يک کاميون آن را به محل مورد نظر جک هاي راه بند را باز کنيم و سپس راه بند خود به آرامي و با استفاده از جک هاي بسيار پيشرفته خود بر روي زمين قرار خواهد گرفت.

نصب راهبند جاده ای

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *